Antalya'nın Manavgat Örenşehir'deki 4 yıldızlı Green Imperial Beach Hotel'e içinde müşteriler varken icra işlemi yapıldı malzemelere el konuldu.
 
ilçesinde bulunan 4 yıldızlı bir oteldeki malzemeler haczedildi. Otelde tatillerini geçiren turistler, malzemelerin taşınmasını şaşkınlıkla izledi.


 
Gelen ziyaretçi sayısı ve turizm geliri arttığı  için işlerin iyi olduğuna ilişkin peş peşe haberler çıkarken bir yandan da elektrik gibi temel ihltiyacın parasını ödeyelediği için.
 
Önceki hafta Manavgat’ta bir otel, 280 bin TL’lik elektrik borcunu ödemediğinden,  içinde 700 müşterisi varken gece saat 02’de elektriği kesildi
 

 

Dün de yine Manavgat’ta bir başka otel, bir süreden beri yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayınca ödeyemediği borçblarından dolayı otele içinde müşteri varken icra geldi.
 
Antalya'nın Manavgat Örenşehir’deki 4 yıldızlı Green Imperial Beach Hotel’e alacaklı firmalar tarafından başlatılan icra takibi sonucu icra memurları ve jandarmayla birlikte otelde haciz uyguladı.
 
Haciz işlemini gerçekleştiren alacaklı firmaların malzemeleri taşımasını, otelde tatillerini geçiren yerli ve yabancı turistler şaşkınlıkla izledi.
 
Otelin finansal durumu nedeniyle bir turizm acentesinin Ağustos ayında otele turist getirmediği, tatil yapan turistlerin bir kısmının başka otellere yerleştirildiği, otelde doluluk oranının yüzde 30’lar civarında olduğu belirtildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )