Son genel kurulda aklanmayan eski yönetim döneminde birliğin iştiraki şirketleri zarara uğratan; güveni kötüye kullanarak menfaat temin edenler hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulacak
 
Meslek örgütü iken  bazı kişilere çıkar sağlayan araç işlevi gören TÜRSAB şirketleri ile ilgili hergün yeni bir gelişme yaşanıyor

Son gelişme TÜRSAB yeni yönetimi geçen dönem şirketleri zarara uğratıp kişisel çıkar sağlayanlar hakkındra suç duyurusunda bulunulma kararı alındı
 
Konuyla ilgili olarak TÜRSAB’tan yapılan yazılı açıklamada şöyle deniyor:
 
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve iştirakleriyle ilgili olarak "Akredite Bağımsız Denetim Şirketleri" tarafından gerçekleştirilen incelemeler tamamlanmıştır.
 
Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan birtakım eylemler ve bunların sorumluları, bağımsız denetim raporlarıyla tespit edilmiştir.
 
Güveni kötüye kullanıp menfaat temin edenler
 
23. Genel Kurulumuzun, Yönetim Kurulumuza verdiği yetki çerçevesinde; kast, kusur veya ihmalde bulunarak Birliğimizi ve iştiraki şirketleri zarara uğratan; güveni kötüye kullanarak menfaat temin eden bazı kişiler hakkında Cumhuriyet Savcılıklarına suç duyurusunda bulunulması kararı alınmıştır.
 
Şirketler tasfiye edilecek

 
Diğer yandan Birliğimizin asli görevlerinden olmamasına karşın; ticaret yapmak amacıyla kurulmuş ve Birliğimizin içine düştüğü ekonomik sıkıntıların sebebi haline gelmiş şirketlerin ve onların iştiraklerinin tasfiye edilmesi için de çalışmaların başlatılmasına karar verilmiştir.
 
Süreç, çoğunluk hissesine sahip olduğumuz, TÜRSAB Seyahat Acentaları Birliği Ltd. Şti. ve TÜRSAB Kültür Hizmetleri Ltd. Şti.'nin yetkili kurullarında gerekli kararlar alındıktan sonra başlatılacaktır.”
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )