Dorak Turizm'in sahibi Körükçü: "Başaran Ulusoy yönetimindeki TURSAB'a verilen çekler bankalara bozdurulmuş. Acenteler bilet alamadı. Bankalar da çeki tahsil ekmek için acentelerin üzerine geliyor.'
 
TÜRSAB Genel Kurulu’nda aklanmayan Başaran Ulusoy’un 19 yıllık başkanlık döneminde acentelere verdiği zararların hergün bir yenisi daha ortaya çıkıyor.
 
Dorak Turizm’in sahibi Ahmet Körükçü seyahat acentelerinin şu anda en önemli sorunlarından birinin müze bilet olduğunu belirterek, Başaran Ulusoy döneminde bilet almak üzere TÜRSAB’a verdikleri çeklerden dolayı bankaların üzerlerine geldiğini söyledi.
 
 
 
 
 
 

Hürriyet Gazetesi’nden Fatih Çekirge’ye konuşan Körükçü şunları söylüyor :
"Şu anda en büyük sıkıntımız, bu sene getireceğimiz turistlere müze bileti bulamamak.
Çünkü Başaran Ulusoy yönetimindeki TURSAB, müze bileti vereceğim diye bütün acentelerden para topladı. Tabii herkes çek verdi. TURSAB o çekleri bankalara bozdurmuş. Biz şimdi paramızın karşılığında müze bileti istiyoruz, yok diyorlar. Bankalar da çeki tahsil ekmek için acentelerin üzerine geliyor. İnanılmaz bir durum" -Acentalar çok zor durumda. Müze bileti bulamadığına mı yansın, bankaların üzerine gelmesine mi? Ben TURSAB'a 3 milyon dolarlık çek verdim. Şimdi bilet alamıyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )