Atlas Global ile ilgili iddialara bir yenisi daha eklendi. İddiaya göre şirkete müşteri bulmması için sektörün eski yöneticilerinden birine yetki verildi...
 
Atlas Global Havayolu’nun içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıyı aşamadığı için yaptığı peş peşe yaptığı uçuş noktası iptallerinin de yetmediği, şirketin satılması için sektörün eski yöneticilerinden birine şirkete müşteri bulması için yetki verdiği öğrenildi...

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, ulusal havayolu şirketi Air France`ın gerekli adımlar atılmadığı taktirde yok olma riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi...

Ahmet Olmuştur, ''Krasnodar'a başlattığımız seferlerle birlikte Rusya'da uçtuğumuz 10'uncu nokta olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz. Krasnodar'a haftada karşılıklı 5 sefer düzenlenecek...

Türk Hava Yolları (THY)’nin 303'üncü uçuş noktası olan Krasnodar seferleri başladı.

Dalaman Havaalanı Müdürü Hamdi Güvenç, Berlin'de yaşayan Türklerden ve acentelerden, Dalaman'a sefer düzenlenmesi için yoğun talep vardı' dedi..

DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Nisan ayı Eurocontrol İstatistiklerine göre Türkiye'nin günlük ortalama 277 ile trafikle ilk sırada.

 
Türkiye Nisan ayında Avrupa hava sahasına en fazla yeni trafik ekleyen ülke oldu. Nisan ayında günlük ortalama 277 yeni trafikle Türkiye birinci olurken, Polonya eklediği günlük ortalama 183 trafikle ikinci sırada yer aldı.

SunExpress, döner ve gözlemeden sonra şimdi de Urfa kebap, pide, dondurma ve Türk kahvesini gökyüzüne taşıyor....

Barzani'nin bağımsızlık referandumu üzerine Türkiye ve İran Kuzey Irak'ın Erbil havaalanına uçak seferlerini durdurmuştu. Türkiye geçen ay uçak seferlerini başlatmıştı...

TUI'nin İsviçre kolu TUI Suisse, sonbahar tatili için uçuş kapasitesini artırarak ek seferler düzenleyecek.
Turizmgazetesi- Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu olan TUI’nin İsviçre kolu TUI Suisse, sonbahar tatili için uçuş kapasitesini ek seferlerle güçlendirdi.

Bakan Kurtulmuş, Çin'li turist sayısını 500 bine çıkarmayı hedeflediklerini bunun için THY'nin sefer sayısının arttırılması, Çin Hava Yollarının Türkiye'ye daha fazla sefer yapmasını temin edeceklerini söyledi.
 
 
Bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Çin Turizm ve Gezi Fuarı (COTTM) Pekin’de devam ediyor.

Haftada bir olarak gerçekleştirilecek uçuşlarla Tatilbudur yılsonuna kadar 23 sefer ile 22 haftalık tur düzenleyecek. TatilBudur.com CEO'su Cenk Angın '20. yılımızda sektöre ivme kazandıracak bir ilke ortak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz' dedi.
 
TAV Havalimanları tarafından işletilen Ohrid Havalimanı’na İstanbul’dan direkt uçuşlar ilk kez Onur Air tarafından başlatıldı.

Dardanel Turizm yetkilisi Zafer Güneş, Onur Air firmasının 1 Kasım 2017 tarihinde başlattığı Çanakkale - İstanbul arasındaki tarifeli uçak seferlerinin 25 Nisan 2018 tarihinde sona ermeyeceğini belirtti...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 'THY'de pilotların iş akitleri sendikal faaliyetleri nedeniyle mi feshedildi?' diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Türk Hava Yolları’nda, aralarında kabin personeli ve pilotların da bulunduğu 7 uçuş görevlisinin işten çıkarılmasını değerlendirdi.

SunExpress, İzmir uçuşlarında %13'lük kapasite artışı 1.3 milyonun üzerinde koltuk arzı ile tarihi rekora imza attı.

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in Genel Müdürü Jens Bischof, İzmir Sanayici Ve İşadamları Derneği (İZSİAD) üyeleri ve basın mensupları ile İzmir’de bir araya geldi. Toplantıda SunExpress’in İzmir operasyonları ve İzmir turizmine desteğinden bahseden Bischof, 2018 yaz sezonunda İzmir-Lyon (Fransa) uçuşlarının da başlayacağı müjdesini verdi.

2018 yılının ilk üç ayında yüzde 80,5 ile tarihinin en yüksek ilk çeyrek doluluk oranına ulaşan THY'nin yolcu sayısı yüzde 29 arttı.

Türk Hava Yolları (THY), 2018 yılının ilk üç ayında yüzde 80,5 ile tarihinin en yüksek ilk çeyrek doluluk oranına ulaştı. Böylece THY, yılın ilk 3 ayında 17 milyon yolcu taşıdı.

FTI'nin Almanya'dan Bodrum'a direk sefer koymasının ardından İngiliz Jet2 de Edinburg'dan Bodrum'a sefer koyacağını açıkladı.

Alman ve İnhgiliz tur operatörlerinin Türkiye'ye yönelikm kapasite artırma haberlere gelmeye devam ediyor.

Havayollarına neler oluyor AtlasGlobal'in 6 yurtdışı tarifeali seferini iptal etmesinin ardından Onur Air da Çanakkale seferini durdurdu.

Onur Air, 2017 yılının Kasım ayında başlattığı Çanakkale – İstanbul uçuşlarını 25 Nisan 2018 tarihinden itibaren durduracağını açıkladı.

Şirket, 25 Nisan'dan itibaren İstanbul Atatürk Havalimanından Tiflis, Mahaçkale, Krosnodar, Hamburg, Zürih ve Zaporijya'ya yaptığı uçuşlara son verecek.

Bir süreden beri hergün yeni bir iddia ile gündeme gelen AtlaesGlobal Havayolu şirketi 6 kente yaptığı tarifeli uçuşları sonlandıracağı belirtiliyor.AtlasGlobal’in bunların dışında bayşka tarifeli seferleri de iptal edeceği idida ediliyor.

THY'nin filosunda bulunan 18 uçak uzun süredir park halinde bekletilirken 65 yeni uçak siparişi verilmesi ile ilgili tartışmalar sürüyor. CHP Milletvekili Haluk Pekşen, THY'nin uçak satın alımında hata yaptığını en çok sefer yaptığı noktalara uçak almadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eylül ayında ABD ziyaretinde 40 adet Boeing siparişi verirken ocak ayında Fransa'ya yaptığı ziyarette ise 25 adet Airbus siparişi vermesi ile başlayan tartışma sürüyor.

SunExpress, direkt tarifeli seferle Diyarbakır'dan Almanya'nın üç şehrine koyduğu direkt seferlere 19 haziranda başlayacak..
 
SunExpress Havayolu, Diyarbakır’dan Almanya’nın üç kentine direkt sefer koydu
 
SunExpress’in Frankfurt, Hannover ve Düsseldorf uçuşları  19 Haziran’da başlayacak

TAV Başkanı Şener, 'Antalya Havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı'naki kaybın yüzde 25'ini karşılayacak' dedi.

 TAV, yeni havalimanındaki kaybını Antalya'dan çıkaracak.
 
TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı Şener, Antalya Havalimanı'nın yüzde 50 hissedarı olan IC Grup'tan hisselerini satın alma anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Irak Merkezi Yönetiminin 29 Eylül 2017 tarihinde durdurduğu havayolu uçuşları dün Erbil seferi ile başladı...
 
Irak merkezi hükümeti, Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ (IKBY)'nin bağımsızlık ilan etmek amacıyla 25 Eylül 2017'de gayrimeşru referandum düzenlemesini gerekçe göstererek, 29 Eylül tarihinde Erbil ve Süleymaniye havalimanlarındaki uluslararası uçak seferlerini askıya alma kararı almıştı.

TUI'nin İngiltere pazarında faaliyet gösteren TUI UK markası, 2019 yaz programını açıkladı. Programda Türkiye'nin Ege Bölgesine yönelik uçak sefer sayısının artırılacağı ve bölgeye otel yapılacağı belirtiliyor...
 
 
TUI’nin İngiltere’deki birimi olan TUI UK’un açıkladığı 2019 programında Türkiye’nin Dalaman bölgesi ile birlikte Yunanistan’ın Girit, Zakinthos ve Santorini Adaları ile Fas Agadır’da birer TUI Sensimar Resorts oteli açılması de yer alıyor.