Turizm Haber 201512213906LMX Touristik Türkiye Genel Koordinatörü Serdar Bayraktar, Alman pazarının gerilediği bir sezonde LMX Touristik olarak yüzde 27'lik bir artış yakaladıklarını söyledi.
Serdar Bayraktar turizmgazetesine yaptığı açıklamada, LMX Touristik olarak 2017 sezonunda sergiledikleri performanstan oldukça memnun kaldıklarını belirterek, ‘’Özellikle Temmuz ayında başlayan Almanya – Türkiye gerginliği, ülke olarak Alman pazarında hedef sapmasına neden olmasına rağmen, yine de 140.000 Alman turistin Türkiye de tarafımızca ağırlanmış olması mutluluk vericidir’’ dedi.

Geçen yıl Eylül – Ekim de yakalanan olumlu havayı bu yıl görünmese de LMX Touristik’in, Türkiye ‘ye getirdiği müşteri sayısında 2016 yılına oranla % 27 lik bir artış yakalamış durumda olduğuna dikkat çeken Bayraktar, ‘’Bunu başarmamızda bize destek olanlar ana Partnerimiz LTS /W2M Turizm, diğer değerli acentelerimiz ve otelci dostlarımızdır’’ diye konuştu.-2018 HEDEFİ 200 BİN ALMAN TURİST-

2018 yılı için hedeflerini belirlerken 2017 başında yaptıkları gibi yine hedefleri sağlam verilere dayanarak ve hayalperest olmadan planladıklarını anlatan Serdar Bayraktar, şunları söyledi:

‘’2018 sezonun sonundaki hedefimiz 190.000.-200.000 pax arasında Türkiye’ye Alman misafir getirmektir. Bu yöndeki planlamalarımızı ona göre yaptık. Otel ve Uçak anlaşmalarımızı bitirdik. Bugüne kadar LMX tarihinde eşi benzeri olmayan tanıtım faaliyetlerimizi de Ocak ayında Almanya’da başlatıyoruz.

Türkiye’ye bu yıl mümkün olduğu kadar çok acente sahibini, müdürünü ve çalışanlarını getirmeyi hedefliyoruz. Ne kadar çok acenteciyi ülkemizde ağırlarsak o kadar fazla müşteri alma imkanına sahip olacağımıza inanıyoruz. Yani ’’ Fam Trip’’ ve ‘’Workshop’lar’’ yine ön planda olacak. Bu konuda da sürpriz bir organizasyon planlıyoruz ve detaylarını ’da en kısa zamanda açıklayacağız.

310 sayfalık LMX Yaz kataloğunda Türkiye’den 104 ve Kuzey Kıbrıs’tan 10 otel yer almaktadır. Yer veremediğimiz oteller tabi ki her zaman olduğu gibi LMX online sayfalarında yer alacaktır.

2018 yaz otellerinin tamamı satışa açıldı ve şu ana kadar olan rezervasyonlarda geçen seneye göre % 15 oranında artış görüldü.

Her zaman dile getirdiğimiz gibi; LMX, Türkiye’ye güveniyor, Türkiye’de büyümeye devam ediyor ve Türkiye’nin hiçbir zaman Alman Turistlerden vazgeçmemesi gerektiğine inanıyor.’’

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

Reklam:asientours 150