Turizm Haber 201512213897TÜROFED, AKTOB VE POYD yaptıkları açıklamalar ile hava yollarına, acentelere ve otelcilere verilen desteklerin kış döneminde de sürdürülmesini istedi

TÜROFED, AKTOB VE POYD yaptıkları açıklamalar ile hava yollarına, acentelere ve otelcilere verilen desteklerin kış döneminde de sürdürülmesini istedi…

TÜROFED: Destekler sürsün 30 milyonu buluruz

Kısa adı TÜROFED olan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık konuyla ilgili yaptığı açıklamada yazın verilen desteklerin kışın da devamını istediklerini, yazın sıkıntı yaşamadıklarını belirten belirterek "2016 dan sonra bu yıl rakamlar iyi. inşallah Türkiye rakamları bu yıl 30 milyonu görecek" dedi.

 

AKTOB: Yükselişe geçen trend devam ettirilmeli

Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Başkanı Dr. Erkan Yağcı da, hava yollarına, acentelere ve otelcilere verilen desteklerin kış döneminde de sürdürülmesini istedi.

Turizmdeki mevsimsellik sorunun her yıl yaşandığını, haziran, temmuz ve ağustosta 1,5 milyon ağırladıkları turistin, kış döneminde 250 binlere düştüğünü dile belirterek, "Yaz döneminde yakaladığımız yükseliş trendinin kış döneminde de devam etmesi için istihdama verilen prim ve desteklerin devam etmesi gerekiyor.

Bir de Avrupa pazarının geri dönmesi lazım" dedi.

POYD : İstihdam desteği önemli

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Hakan Duran ise, "Hava yollarına, acentelere ve otelcilere verilen desteğin sürdürülmesi önemli. Özellikle istihdama verilen desteklerin devam etmesini istiyoruz. Biz de bunlara yönelik çalışma yapıyoruz, şurada taleplerimizi ileteceğiz" diye konuştu.

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

Reklam:asientours 150