Turizm Haber 201512212369Hindistan, havalimanında verilen 'yapılması ve yapılmaması gereken şeyler listesinde' ülkeye gelen turistlere, etek giymemeleri uyarısında bulundu...

Hindistan Kültür Bakanı Mahesh Sharma, havaalanında verilen 'yapılması ve yapılmaması gereken şeyler listesinde' turistlere, etek giymemeleri ve küçük yerleşim yerlerinde gece yalnız dışarı çıkmamaları konusunda uyardı. Sharma, kendine yönelik eleştirilerin artmasının ardından, uyarının, 'dini yerler' için geçerli olduğunu ve 'turistlerin güvenliği' için söylendiğini ifade etti.

Sputnik’in Hindistan yerel kaynaklarından aldığını bildirdiği haberde, Hindistan Kültür Bakanı Mahesh Sharma’nın Turistlere ne giyip giymeyeceklerini söylemediklerini yalnız gece dışarı çıkarken dikkatli olmaları gerektiğini söyledikleri belirtiliyor,Bakan, Turistler eğer küçük kentlerde bulunuyorlarsa, geceleri yalnız dışarı çıkmamalı ya da etek giymemeliler. Hiç kimsenin kıyafetini veya düşünce şeklini değiştirmeye çalışmaya hakkımız yok" değerlendirmesini yaptı. Sharma, geçen yıl yaptığı açıklamada da 'kızların gece dışarı çıkmasının Hindistan kültüründe yer almadığını' savunmuştu.


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )