Turizm Haber 201710201259Aralarında TUI'nin de olduğu Almanya'daki tur operatörleri, ailelerin 2018 yılı tatili için yeniden Türkiye'ye tercih etmeye başladığını söyledi

Türkiye’nin 2017’de ciddi sıkıntı yaşadığı Almanya pazarında sevindirici gelişmeler yaşanıyor.

Tur operatörleri erken rezervasyon satışlarında geçen yıla göre yüzde 40’lara varan artışlar olduğunu söyledi.Almanya pazarında Türkiye’ye yönelik talep artışında ailelerin önemli rol oynadığı belirtiliyor.

Türkiye’ye yönelik erken rezervasyon satışlarını değerlendiren tur operatörleri ailelerin Türkiye’ye tercih ettiğini belirtiyor.

TUI, Türkiye’ye yönelik talepteki artış üzerine yaz programına değiştirerek uçak kapasitesini artırdı.

TUI’den yapılan açıklamada Mayıs ve Ekim ayları arasında sadece Antalya'ya yapılacak seferlerde yolcu kapasitesini 100 bin kişi daha artıracağı ifade edilerek, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Leipzig, Düsseldorf, Köln, Nümberg, Münih ve Stuttgart kentlerinden Türkiye'ye daha fazla sefer düzenleneceği belirtiliyor.

Bentour CEO'su Deniz Uğur da Alman ailelerin yeniden Türkiye rezervasyonu yapmaya başladığını söyledi.

Almanya’da Türkiye’ye yönelik talepteki artış Almanya’da yayınlanan fvw dergisinin yaptığı araştırmaya katılan sektör temsilcilerinin açıklamalarında da görülüyor.

Alltours CEO'su Markus Daldrup, Schauinsland Reisen CEO'sı Gerald Kassner, Tunus ve Türkiye'nin ise toparlanmaya devam edeceği öngörüyor.

Körfez en büyük iki ekonomisi Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri artık otellerde konaklama yapan turistlerde yüzde 5 vergi alacak.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150