Turizm Haber 201710201252Türkiye'nin katılımcı olarak yer aldığı Utrecht'teki Jaarbeurs Salonu'nda bu yıl 48'incisi düzenlenen Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı başladı. Fuar 14 Ocak'ta sona erecek...


Türkiye’nin ençok ziyaretçi aldığı ülkelerden Hollanda’da yapılan Utrecht Turizm Fuarı başladı.
Fuarda Türkiye, Lahey Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşavirliği'nin, 50’ye yakın kurum ve kuruluşun katılımıyla açtığı yaklaşık 652 metrekarelik stantla en büyük katılımcı oldu.

 
Açılışa katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy, standları ziyaret etti ve bir konuşma yaptı.


48 yıllık tarihi ve 7 büyük turizm fuarından biri olan Uluslararası Utrecht Turizm Fuarı'na Türkiye'nin 38 yıldır katılım gösterdiğini belirten Arısoy konuşmasında şunları söyledi :

" İnşallah 2018 yılı bir önceki yıldan çok çok daha iyi olacak. Bunun işaretlerini 2017 yılının ikinci yarısından itibaren almaya başlamıştık.

Bakanlık olarak ülkemizin kültürünü, tarihini, doğal güzelliklerini, turizm çeşitliliğini ve bu güzel turizm ürününü sektörle ve sizlerle birlikte dünyaya tanıtmak üzere çaba göstermeye devam edeceğiz.

Hep birlikte hareket edince çok güzel sesin çıktığı bu sektörden böyle bir iş birliğini burada da görmekten son derece mutlu olduğumu ve memnun olduğumu dile getirmek istiyorum. Fuarın, ülkemizin 2018 turizm sezonu için hayırlı uğurlu olmasını ve bereket getirmesini diliyorum."

Hollanda'da ispanya ile yarışıyoruz

Türkiye'nin Hollanda'da İspanya ile yarıştığını söyleyen Arısoy, "Amacımız İspanya'nın yakaladığı sayıyı yakalamak. Hollanda pazarında İspanya lider konumunda, onunla yarışmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hollanda'dan gelen turist sayısı bizim açımızdan tatmin edici değil, bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Lahey Kültür ve Tanıtma Müşaviri Enis Tataroğlu da ise, Türkiye'yi tercih eden Hollandalı turist sayısında son altı yıldır yükseliş olduğunu söyledi.

Bu yılın ilk iki haftasında elde edilen rezervasyonlara ilişkin verilerin sevindirici olduğunu söyleyen Tataroğlu, Türkiye'nin diğer ülkelerle kıyaslandığında Hollanda'da bu aşamada artış gösteren ülkelerden birisi olduğunu kaydetti.

Kendi alanında Avrupa'nın en büyük etkinliklerinden biri olarak adlandırılan ve Almanya'nın misafir ülke olarak yer aldığı fuarda, 150 ülkeden aralarında tur operatörleri, oteller, seyahat acenteleri ve tanıtma bürolarının da olduğu 1500 katılımcı bulunuyor.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150