Turizm Haber 201710201239Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır'a dönük uçuşların yeniden başlamasını öngören kararnameyi imzaladı


Rus bir özel hava yolu şirketine ait yolcu uçağının düştüğü 31 Ekim 2015 tarihiden bu yana askıya alınan Rusya-Mısır uçuşları yeniden başlıyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mısır'a dönük uçuşların yeniden başlamasına ilişkin kararnameyi imzalarken, Mısır'ın turizm destinasyonları Şarm El Şeyh ve Hurghada'ya dönük uçuş yasağı şimdilik devam ediyor.Rus Turizm Endüstrisi Birliği, Mısır turlarının şimdilik Kahire üzerinden yapılacağını açıkladı.

Kararnameyle birlikte Rus tur operatörlerinin Mısır tatili satmalarının önündeki engellerin de kalktığı ifade edildi.

Mısır Turizmciler Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Khelil, Kahire üzerinden yapılacak paket tur satışlarının 560 dolardan başlayan fiyatlarla satılacağını duyurdu.

“Şubat’ta bekleniyordu, öne alındı”

İki ülke arasında uçuşların yeniden başlamasını RIA Novosti haber ajansına değerlendiren Rus Tur Opratörleri Birliği İcra Direktörü Maya Lomidze, uçuşların yenide başlamasının Rusya turizm pazarında bir kargaşaya yol açmayacağını belirtti. Kahire uçuşlarının başlamasının Mısır'ın resort bölgelerine uçuşların başlaması için umut verdiğini kaydeden Lomidze, şunları söyledi:

''Mısır ile Rusya arasında hava ulaşımının yeniden başlaması, Kızıldeniz'deki turizm destinasyonlarına charter uçuşlarının başlaması için de umut verici bir gelişme. Çünkü, bilindiği üzere, iki ülke arasında uçuşların yeniden başlayacağı tarih için şubat ayı ortaları verilmişti ama ocak başında uçuşlar başladı.'

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150