Turizm Haber 201710201236'Porter Robot', otele gelen misafirlerin eşyasını alıp odalarına götürecek, 'Serving Robot', müşterilere yiyecek ve içecek hizmeti verecek

LG Electronics otellerde, havalimanlarında ve süpermarketlerde kullanılacak yeni robotlar tanıttı.

LG´nin yeni robot markası “CLOi” serisi, Serving Robot, Porter Robot ve Shopping Cart Robot olmak üzere üç farklı robot tipinden oluşuyor.Bunların içinde “Serving Robot”, otel ve havalimanı loungelarında bulunan müşterilere hızlı ve etkili bir şekilde yiyecek ve içecek vermek için tasarlandı. Günün tüm saatlerinde hiç yorulmadan hizmet verecek olan bu robot, müşteriye ya doğrudan istediği yiyecek veya içeceği verebilir, ya da müşterinin kendi alması için tepsi de taşıyıp sunabilir. Robot, sipariş edilen şeyi teslim ettikten sonra ayrı bir komut almaya mecbur kalmadan yiyecek ve içecekleri aldığı yere geri döner.

Buna karşılık ikinci bir robot tipi olan “Porter Robot”, otele gelen misafirlerin eşyasını alıp odalarına götürecek ve böylece check-in ile bagaj teslimatı arasındaki süreyi önemli ölçüde kısaltabilecek. Porter robot ayrıca müşteri yerine ekspres check-in ve ekspres check-out yaparak, hatta ödemeleri de hallederek zamana sıkışmış misafirlerin işini kolaylaştırabilecek.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150