Turizm Haber 201710201235Bugüne kadar çok sayıda 5 yıldızlı otelin inşaatını gerçekleştiren Taca İnşaat kendisi de otelci oluyor. Grup ilki İstanbul Karaköy'de olan 5 otel yapacak


Taca İnşaat,kendi otel zincirini kuruyor. Bugüne kadar çok sayıda otelin inşaatını gerçekleştiren grup kendisi de otelcilik sektörüne gerdi. 5 otel projesi hazırlayan grup ilk otelini bu yılın Mart ayında Karaköy’de hizmete açacak.

 


Posta Gazetesi’nin Türkiye’nin Yıldızları ekine bilgi veren Taca İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt, kendine ait ilk proje olan İstanbul Karaköy’deki otellerini mart ayında işletmeye açacağı belirtti.

Turizmde büyüyecek

Bugüne kadar gerçekleştirdikleri otel inşaatlarından edindikleri deneyimlerle kendi otellerini yapma kararı aldıklarını belirten Tayyar Akkurt,, turizmde büyüme hedefleri doğrultusunda ilk etapta ağırlıklı İstanbul’da olmak üzere 5 otel inşa edeceklerini söyledi.
Akkurt’un verdiği bilgiye göre Taca, müteahhitliğini yürüttüğü Hatay’daki 5 yıldızlı otel yatırımını da yine gelecek yıl Haziran ayında faaliyete geçirecek.

Şirketin Ankara’daki otel projesi de yine aynı tarihlerde tamamlanmış olacak.

Taca, Afrika’da yeni bir otel projesine başlıyor. Suudi Arabistan’da da bu alanda yeni bir proje devreye sokulacak. BAE’de iki adet otel ve bir adet de iş merkezi projesini yürütecek. Avrupa’da takip edilen inşaat projesinden biri 2018’in ikinci yarısında başlayacak. Tüm projelerin 2018’e ilişkin yatırım bedeli 300 milyon doları buluyor.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150