Turizm Haber 201710201234Rusya'da Krasnoyarsk'ta Ibis ve Novotel'in sahibi olan Kayı Holding, Cezayir'de yapımını tamamlayıp teslim ettiği Djanet Otel Projesi'nden sonra ülkenin 3. büyük şehri Konstantin'de bir otel daha yaptı...


Kayı Holding yurtdışında otel yapmaya devam ediyor.Rusya’nın Krasnoyarsk Bölgesi’nde bulunan Hotel Ibis ve Novotel’inden sonra Cezayir’de de ikinci otelini de yaptı.


Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz; “Kayı İnşaat olarak Türkiye’deki deneyimimizi yurt dışına taşıdıklarını belirterek “Rusya’da 2015 yılında hizmete giren üç yıldızlı Ibis otelinin 116 odası ve dört yıldızlı Novotel’in 110 odası bulunuyor. Kayı İnşaat’ın % 100 yatırımcısı olduğu ve 2015 yılında hizmet vermeye başlayan proje, Fransız otel işletmecisi Accor grubu tarafından işletiliyor” dedi.


Coşkun Yılmaz, Cezayir’de de bir projeyi daha yaşama geçirdiklerini, ülkenin başkenti Cezayir ve Oran’dan sonra üçüncü büyük şehir olan Konstantin’de Constantine Otel projesini teslim ettikten sonra bölgedeki anahtar teslim taahhüt projelerine bir yenisini daha eklediklerini belirterek, Kayı İnşaat'ın Cezayir'deki iştiraki olan Bilyap İnşaat ile birlikte Djanet Otel Projesi’ni teslim ettiklerini söyledi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150