Turizm Haber 201710201233Türkiye'deki birimi kapatılan online rezervaszyon sitesi Booking Com, hakkında açılan davalarla verilen cezayı ödemeyi kabul edip Türkiye'ye dönmeye karar verdiği iddia edildi. Booking. Com yetkilileri hükümetle görüşmelerin devam ettiğini söyledi

Vergi ödemediği ve seyahat acenteleri aleyhine haksız rekabette bulunduğu gerekçesiyle hakkında dava açılıp Türkiye’den işleme kapatılan Booking Com, hakkındaki cezaları kabul edip Türkiye’ye dönmeye karar verdiği söyleniyor.Booking.com, cezaları ödemeyi kabul ettikleri konusunda bir şey söylemekten kaçınırken, Türkiye hükümetiyle görüşmelerin ve uzlaşmaların sürdüğünü açıkladı. Geri dönmek konusunda istekli olduklarını söyleyen Booking.com yetkilileri ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Yeni Şafak'ın haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, booking.com ile görüşmelere başlanıldığını söyledi.

Temurci gerekli cezayı ödemeyi kabul eden booking.com’un yakın zamanda Türkiye pazarına dönebileceğini ifade etti.

booking.com’a verilen cezanın sadece Türkiye içinde yapılan tatilleri kapsadığını belirten Temurci, verilen cezanın Türkiye’den yurtdışına veya yurtdışından Türkiye’ye yapılan tatil alma faaliyetini etkilemediğini kaydetti.

Site yenilemelerini yaptıktan şirketin Türkiye operasyonlarına başlayacağını anlatan Temurci, "Bu sadece booking.com’un Türkiye’de yaşadığı bir sorun değil. Fransa ve Almanya’da benzer davalar sürüyor” dedi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150