Turizm Haber 201710201232Thomas Cook, konaklamada kendi tesisleri ile çalışmaya ağırlık verme kararı doğrultusunda bünyesindeki otellere 21 tesis daha ekleyerek otel sayısını 170'ten 191'e yükseltecek.


Avrupa seyahat endüstrisinin ikinci büyük grubu Thomas Cook, konaklama alanında büyüme kararı doğrultusunda geliştirdiği yeni markaları ile bünyesindeki otellere 21 tesis daha ekleyerek otel sayısını 170’ten 191’e yükseltecek.

 


Thomas Cook’un otellerinden sorumlu yöneticisi Ingo Burmeister, Almanya’da yayınlanan Fvw Dergisi’ne yaptığı açıklamalarda, grubun konaklama alanı ile ilgili kısa ve orta vadeli programı hakkında bilgi verdi.

Burmeister, grubun bünyesindeki otel portföyünü genişleteceğini ve kendi otelleri ile çalışmaya ağırlık vereceğini belirterek, Thomas Cook olarak otelcilik alanında yeni markta oluşturma ve otel sayısını artırmaya odaklanacaklarını söyledi.

21 yeni otel

Thomas Cook’un şu anda kendi markaları altında işlettiği otel sayısının 170 olduğunu belirten Ingo Burmeister; 2018 - 29 sezonunda bu sayının 191’e çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

Kendi otellerine ağırlık verecek

Thomas Cook’un yaşama geçireceği yeni otel yatırımlarıyla gelecekte, portföyündeki kendi yönetimi altında olan otel oranını % 40’a çıkarmayı hedeflediği belirtiliyor.

170 otelin %& 80’i frranchise

Thomas Cook, şu anda bünyesindeki 170 otelin % 80’i franchise temelinde işletiliyor.

Hedef 300 otel

Burmeister, orta vadede Thomas Cook’un kendi markaları altında yer alan otellerin sayısını 300’e yükseltmeyi hedeflediklerini belirterek, bu büyüme planı kapsamında Thomas Cook, Aldiana markasına ağırlık vererek; resort otel sayısını 8’den 15’e yükseltmeyi planladıklarını söyledi

Thomas Cook konaklama alanındaki genişleme stratejisini otel yatırımları firması LMEY ile kuracağı stratejik ortaklıkla yürütecek.


Thomas Cook bünyesindeki otel markaları ve sayısı

Marka

Tesis sayısı

Konsepti

Sentido

69

Üst sınıf çiftler

Smartline

60

Uygun fiyat

Sunprime

17

Yetişkinlere yönelik

Sunwing

13

Ailelere yönelik

Sunconnect

9

İleri teknoloji

Aldiana

8

Resort

Casa Cook

3

Yetişkinlere yönelik

 

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150