Turizm Haber 201710201227TÜROFED Başkanı Osman Ayık, "Almanya pazarında en iyi olduğumuz yıllardan biri 2015'ti. Şu anda erken rezervasyon satışları o yılın rakamlarının da üzerinde seyrediyor" dedi

Kısa adı TÜROFED olan Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, turizm sektörü olarak 2018 yılında 40 milyon civarında yabancı turist, 35 milyar dolar hedeflediklerini söyledi.

Kayıplar telafi edilecekAyık, peş peşe geçen 2 sıkıntılı yılın ardından 2017'nin turizm sektörü açısından iyi bir yıl olarak kapandığını belirterek, Avrupa pazarının Türk turizmi için çok önemli olduğunu, bu pazarda son 2 yılda ciddi kayıplar yaşandığını, yeni sezonda bunları telafi etmek istediklerini söyledi.

Erken rezervasyonlar iyi gidiyor

Ayık, 2018 ile ilgili beklentilerini aktarırken şunları söyledi:
"Rusya'daki çıkışımızı devam ettirmek istiyoruz. 2017 yılında Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu'ndan ciddi ziyaretçi çektik. 2018'de ziyaretçi sayısını artırmak, gelirlerin de bir miktar yükselmesini sağlamak istiyoruz."

Erken rezervasyon ilk satış rakamlarının bu sezon için kendilerini umutlandırdığını bildiren Ayık, "Şu anda en yoğun satışlar Avrupa pazarında. Rakamlar gayet iyi. Avrupa pazarında, özellikle de Almanya pazarında en iyi olduğumuz yıllardan biri 2015'ti. Şu anda erken rezervasyon satışları o yılın rakamlarının da üzerinde seyrediyor" ifadesini kullandı.

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150