Turizm Haber 201710201220Azeri asıllı Telan İsmailov'un iken borçları nedeniyle icra yoluyla satılan, Antalya Kundu'daki Mardan Palace'ın işletmesini yapan Olimpus şirketin de 250 milyonluk borcu nedeniyle iflası istendi.Açıldığı günden başlayarak faalliyette olduğu süre boyunca farklı nedenlerle sık sık gündeme gelen, Antalya Kundu’daki Mardan Palace ile ilgili yeni bir gelişme daha.Tesisin sahibi Azeri kökenli Rus işadamı Talman İsmailov’un bankalara olan borçlarında dolayı icra yoluyla satılan, satıldıktan sonra işletmesini alan Olimpus İnşaat Turizm Gıda Otelcilik Nakliye şirketinin de yurtdışı kaynaklı 250 milyon dolarlık borcu nedeniyle iflasına karar verildi.

Ağustos ayı itibariyle rezervasyon alımlarını durduran ve mevcut müşterileri de tur operatörleri aracılığıyla farklı otellere yönlendirilen Mardan Palace Hotel'in, Antalya Su ve Atıksu İdaresi'ne (ASAT) olan 2 milyon lira civarındaki borcu nedeniyle suyu kesildi.

Biriken elektrik borçlan nedeniyle elektrikleri de kesilen otelin, Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) 51 milyon TL civarındaki prim borçlan nedeniyle de stadyum ve spot otel bloğu satışa çıkarıldı.

Ekonomik sorunlarla sık sık gündeme gelen otelin bu kez işletmeci şirketiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Anadolu 3'üncü Asliye Ticaret Mahkemesi, otelin işletmeci şirketi Olimpus İnşaat Turizm Gıda Otelcilik Nakliye San. ve Tic. A.Ş.'nin, yurtdışı kaynaklı borcu nedeniyle 20 Aralık tarihli kararla iflasına karar verdi.

Mardan Palace Hotel Genel Müdürü Selçuk Şentepe, Bank Of Moscow'a 250 milyon dolar civanndaki borç nedeniyle alındığı belirtilen iflas kararını duyduklarını ancak detaylar hakkında bilgi sahibi olmadıklarını söyledi. Şentepe, otelin mülk sahibinin AST Group ve iflas kararının ise oteli işleten şirketle ilgili olduğunu belirterek, "Oteli işleten Olimpus şirketiyle ilgili, detayları hakkında bilgimiz yok" dedi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150