Turizm Haber 201710201216Başaran Ulusoy ve Bülent Katkak üzerinden varlıkları satılan Turing'in Sultanahmet'teki otellerinin devredildiği Keskin Holding'e 'Hayali ihracat', 'akaryakıt kaçakçılığı', 'resmi evrakta sahtecilik' suçlamaları ile operasyon yapıldı. Holdingin sahibi ve 11 kişi gözaltına alındı..


Akaryakıt ve gayrımenkul alanında faaliyet gösteren, bünyesinde, Turing’in Sultanahmet’teki iki tesisinin de olduğu 8 otel bulunan Merkezi İstanbul Etiler’de olan Keskin Holdingin sahibi Recep Ercan Keskin ile birlikte toplam 11 kişi ‘Hayali ihracat’, ‘akaryakıt kaçakçılığı’, ‘resmi evrakta sahtecilik’ suçlamaları ile gözaltına alındı…Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, merkezi İstanbul Etiler’de bulunan holdingin sahibi Recep Ercan Keskin bu sabah 05.00 sıralarında evinde gözaltına alındı.

Soruşturma 1 yıldır sürüyor

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir yıldır yürüttüğü soruşturmada önemli detayların yer aldığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, soruşturmanın merkezinde ise, holdinge bağlı Y. Akaryakıt dağıtım şirketi yer alıyor.

Anılan şirketlere yönelik son aylarda çok sayıda icra takibinin de yapılmaya başlandığı öğrenildi.

Turing’in Sultanahmet’teki tesislerini O’na kim verilmişti

İstanbul Sultanahmet’teki eski Turing’in, içinde Sarnıç Restoran, Ayasofya konakları ve konukevinin olduğu Soğukçeşme Sokağı ile Yeşil Ev otelleri Başaran Ulusoy ve Bülent Katkak’ın organizasyonu ile satılan varlıkları arasındayken bu iki otel Keskin Holding’e verilmişti.

Soğukçeşme Sokağı ve Yeşil Ev otelleri Başaran Ulusoy ve Bülent Katkak’ın organizasyonu ile satılan varlıkları arasındayken bu iki otel Keskin Holding’e verilmişti.

Holding’in sahibi Recep Keskin kimdir

Keskin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Ercan Keskin 16 Nisan referandumu öncesi yaptığı bir açıklamada Erdoğan’a övgüler düzmüştü.

Keskin Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Keskin son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam çağrısına 5 bin kişi ile cevap vermiş ve “2018 yılı ekonomik açıdan çok hareketli geçecek, iş dünyası bu hareketlenmeye hazırlıklı olmalı” demişti.

Erdoğan ile çekilmiş fotoğrafı basın bültenine eklemişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çekilmiş fotoğrafını eklediği bülteni basına göndermişti

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150