Turizm Haber 2017102012042017 yılını Avrupa'da sıkıntılı geçiren turizm sektörü 2018'e bu pazardan umutlu giriyor.

Turizm sektörü 2017’de kötü geçen Avrupa pazarının 2018’de düzeleceğinden umutlu.

Yılı Rusya pazarındaki katlamalı büyüme ile kapatmasına karşın başta Almanya olmak üzere Avrupasız turizm olmayacağını her vesile ile dile getiren sektör temsilcileri siyasi alanda yaşanan gerginliklerin neden olduğu olumsuz havanın değişmeye başladığını bunun da 2018’de turizme yansıyacağını söylüyor.Avrupa ülkelerindeki tur operatörlerinin on dönemde yaptıkları açıklamaların da bu beklentiyi doğruladığı belirtiliyor.
Almanya’nın Sesi Radyosu (DW) Türkçe’de konuyla ilgili yapılan değerlendirmede ,

Avrupa’dan Air France, Iberia, Swiss, Alitalia, Austrian ve Amerika’dan Air Canada ile Delta havayollarının son bir yılda İstanbul uçuşlarına son vermesi, turizmciler açısından kaygı yaratmış olsa da, bu durumun ülkeye gelecek turist sayısında azalmaya neden olmayacağı belirtildi.

AKTOB Başkanı Yağcı, “Avrupalı turisti geri kazanmak bizim için hayati

Kısa adı AKTOB olan Akdeniz Turistik Otel İşletmecileri Birliği Başkanı Dr. Erkan Yağcı, kasım ayı sonunda düzenledikleri 7. Uluslararası Resort turizm kongresi kapsamında katılımcılarla yapılan interaktif anket sonuçlarının da 2018(de Avrupa pazarının düzeleceğine ilişkin beklentileri doğruladığını söyledi.

Örneğin AB’deki ana pazarımız olan Almanya’da 2017’de yüzde 15 düşüş oldu. Bu tabloyu düzeltmeliyiz. Avrupalı turistin Türkiye algısındaki bozulmaya rağmen 2018’de Almanya başta olmak üzere gerilemeyi durdurmak mümkün” dedi.

Kısa adı TÜROFED Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık da DW Türkçe’ye yaptığı açıklamada, Türkiye açısından vazgeçilmez olan Avrupa pazarının yeniden kazanılması için Avrupalı turistlere özel kampanya ve pazarlama faaliyetleri yürütmenin önemine dikkat çekti.

Ayık, “Şubat ayından itibaren doğrudan Avrupalı turistin algısına hitap edecek, birebir tanıtım kanalları kuracağımız ve tüketiciye dokunacağımız bir strateji izleyeceğiz” diye konuştu.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150