Turizm Haber 201710201202TÜRSAB yönetiminin Genel Kurul sürecinde yasadışı uygulamalarla yarattığı kargaşa üyelerin aralarında indirimli müze bileti alım işlemlerini yapamadığı için mağdur olmasına neden oluyor
TÜRSAB mevcut yönetimini Genel Kurul ile ilgili yarattığı kargaşa meslek örgütünün kurumsal kimliğine verdiği zarardan sonra üyelerin de mağduriyetine neden olmaya başladı.

2018 yılı için indirimli müze bileti almak için TÜRSAB’a yapılan başvurulardan sonuç alınamıyor.Acenteler almak istedikleri indirimli müze bileti parasını TÜRSAB’a yatırdıkları halde biletlerin verilmediğini söylüyor.

Seyahat acenteleri Kültür ve Turizm Bakanlığı kontrolünde olan müzelerin indirimli biletlerini daha önce bir hafta içinde alabilirken son bir kaç aydır başvuruların üzerinden aylar geçmesine karşın indirimli bilet alamıyor.
İndirimli müze bileti alımı için yaptığı başvuruya bir türlü sonuç alamadığını belirten bir seyahat acentesi yöneticisi bu noktada akla iki şey geldiğini belirterek şunları söyledi:

Bizler TÜRSAB'a ödeme yaparak taleplerimizi iletiyoruz, TÜRSAB ta taleplerimizi toplu olarak karşı taraf bildiriyor ve müze gişelerini işletmeye yetkili olan firma acente biletlerini basıyor ve TURSAB veriyor bizde oradan alıyorduk.

Şu an kasım başı itibarıyla istekte bulunan acenteler hala biletlerini alamadı.

Bunun iki sebebi olabilir.

1 - Mali dar boğazda olduğu söylenen TÜRSAB'ın bilet için gelen ödemeleri farklı amaç için kullanıyor olabilir. Bu nedenle bilet taleplerini bekleterek zaman kazanıyordur.

2 - Sözleşme süresi yıl sonunda bitecek olan Müze gişeleri işletmeci firmanın aradaki indirim farkından rant sağlamaya çalışıyor olabilir. Çünkü indirimli bilet alamayan acenteler zorunlu olarak gişeden bilet almak zorunda kalıyorlar. Bu da işletmeci firmanın gelirini arttırıyor.

Nedeni hangisi olursa olsun bu durumda acenteler mağdur oluyor.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150