Turizm Haber 201710201200İstihdam beklentisi turizmde kötü. İşverenler, 2018'in ilk yarısında işe alımlarında ilaç sektöründe % 11-26 artış beklerken, turizmde ise % 4 gerileme bekliyor...


ManpowerGroup’un istihdama Genel Bakış Araştırması'na göre, Türk işverenlerin yüzde 18'i, gelecek yılın ilk üç ayında istihdam artışı beklerken yüzde 12'si düşüş olacağını öngörüyor.

İstihdam beklentilerinin sektörlere göre dağılımında ilaç sektörü yüzde 12 ile yüzde 26 arasında artışla ilk sırada yer alırken turizmde ise istihdamın yüzde 4 azalması bekleniyorManpower Group istihdama Genel Bakış Araştırması'na göre, önümüzdeki üç ayda 11 sektörün 10'unda ve tüm bölgelerde istihdam artışı bekleniyor.

İlaç sektörü işverenleri yüzde 26'lık sağlıklı net istihdam görünümüyle 2017'nin son çeyreğinin ardından ikinci defa en güçlü işe alım planlarını bildiriyor. İlacın ardından yüzde 17 ile finans, sigorta, gayrimenkul, kurumsal hizmetler ile toptan-perakende ve ticaret sektörlerinde artış bekleniyor. Ancak restoran ve otelcilik sektöründe işverenler, tüm sektörler arasındaki en düşük istihdam beklentisini yüzde 4 azalan istihdam görünümü ile bildiriyor.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150