Turizm Haber 201710201193Rusya'daki tur operatörü Tez Tour geçen hafta yaptığı açıklama ile Türk tur operatörlerine yönelik suçlamalarına gelen tepkiler üzerine bu kez Türkiye'ye ne kadar önem verdiğini anlatan bir açıklama yaptı...Tez Tour Yönetim Kurulu Başkanı Alexander Sinigibskiy, yaptığı açıklamada, Türkiye ve Antalya’nın Tez Tour için ayrı bir yeri ve önemi olduğunu belirterek, “Tez Tour’u Türkiye’de kurarak büyük bir tur operatörü olduk. Bu nedenle bizim ilk aşkımız Türkiye ve Antalya’dır" dedi.Sinigibskiy, geçen hafta Rusya’da gazetecilerle yaptığı sohbette Türk kökenli tur operatörlerine yönelik ağır suçlamalarda bulunmuş, gazetecilerin ‘Bunları yazabilir miyiz’ demesi üzerine ‘Elbette’ diyerek suçlamalara yenilerini de eklemişti.

Bu konuşmaların basında yer alması üzerine; tur operatörleri, oteller ve Tez Tour’un iflasa götürülmesinden dolayı mağdur olan eski çalışanlar tepki göstermişti.

Sinigibskiy o açıklamalarında Rusya’daki Türk kökenli tur operatörlerinin fiyatları düşürdüğünü söylerken, yeni açıklamasında , Rusların fiyatlara çok çabuk tepki verdiğini ve paxların eski düzeye geldiğini, Türkiye’nin talebe göre hızlı hareket edip fiyatlarını değiştirebildiğini, bu noktada otellere çok teşekkür ettiklerini söyledi.

Tez Tour'un bu açıklamasını sorduğumuz Rusya’daki Türk kökenli tur operatörleri, ‘Sinigibskiy’nin bu açıklamaları, gelen tepkiler üzerine yaptığı anlaşılıyor. Bu açıklamalar argo deyimle ‘çevir kazı yanmasın’dan başka bir şey değildir’ dedi.

Ne demişti

“Türk tur operatörleri Rusya'yı bir ucuz seyahat pazarına dönüştürdü. Biz bu tarza başından beri karşıyız ama tek başımıza bunu değiştiremeyiz.

Rusya pazarı Türk tur operatörleri tarafından kontrol ediliyor. Bunlar kalite ve kârlılığa değil sadece sayıya önem veren bir iş modeline sahip.

Türkiye ile Rusya arasında kriz yaşandığı dönemde, bahsettiğim bu tur operatörleri Rus şirketleri olarak tanındı ancak tarzları değişmedi ve pazarı domine etmeye devam ettiler. (4-12-2017)

Şimdi ne diyor

“2017, Tez Tour için çok iyi geçti. Bunda ana destinasyonumuz Türkiye’nin büyük bir payı bulunuyor.”

“Fiyat indirimlerine Ruslar çok çabuk tepki verdi ve paxlar eski düzeyine geldi. Türkiye, talebe göre hızlı hareket edip fiyatlarını değiştirebiliyor. Bu noktada otellere çok teşekkür ediyoruz.

“Bizim ilk aşkımız Türkiye ve Antalya’dır. Türkiye, bizim ana destinasyonumuz olmaya da devam edecek.”(8.12.2017)

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150