Turizm Haber 201710201177Bu sene 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nin 6. Kez ana sponsorluğunu yapan DenizBank'ın CEO'su Hakan ATEŞ, turizmcilerin borcuna sadık olduğunu da ekleyerek turizm sektörüne en çok kredi kullandıran banka olduklarını söyledi.

ATEŞ, konuşmasının devamında "Arada yerel ve küresel krizler nedeniyle sekteye uğrasa da turizm giderek büyüyen bir sektördür, DenizBank olarak turizme destek olmaktan ve Uluslararası Resort Turizm Kongresi'nin ana sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz, hem sektör hem de kongre giderek büyüyen hedef kitlesi ve kazandığı ivme ile yanıltmadığımızı bir kez daha bizlere gösterdi" dedi.

 

Hakan ATEŞ'in ardından söz alan TÜROFED Başkanı Osman AYIK ise bu ifadeleri bir kez daha doğrulayarak “Turizm, sicili en temiz olan sektörlerden biridir dayanıklı tüketim ihracatından daha fazla döviz geliri yaratmaktadır, bu sayede ulaşım endüstrisi ve kentler hızla gelişmektedir. Dış ticaret verilerini ile de karşılaştırıldığında turizm, en çok teşvik gören otomotiv ve tekstil sektörlerinden bile fazla büyüme kaydetmiştir" şeklinde konuştu.

 

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150