Turizm Haber 201710201169Bentour CEO'su Deniz Uğur, Türkiye'ye olan talebin yükselişe geçtiğini belirterek Türkiye kapasitesini % 50 artırdıklarını söyledi...


Merkezi İsviçre’de olan Türk tur operatörü Bentour CEO’su Deniz Uğur Antalya Kundu’daki Rolyal Seginus Resort’te düzenlediği basın toplantısında 2018 hedeflerini açkladı.

Toplantıya Bentour Pazarlama Müdürü Christian Hauk, Ürün Müdürü Diter Reiser, Finans Müdürü Işın Körtel ile Sun Express CEO'su ens Bischof da katıldı.

 


Bentour CEO’su Uğur, Türkiye’ye olan taleplerde yüzde 60’a varan artışlar yaşandığını, 2018’in Türkiye açısından bir toparlanma yılı olacağını söyledi.

Uğur, “2018 yılında erken rezervasyonun süresinin uzamasını, son dakika satışları için fazla bir kapasite kalmayacağını düşünüyorum” dedi.

“2018 hedefimiz 150 bin”

2017 yılını Türkiye dışındaki destinasyonlardaki kapasitelerini artırdıklarını belirten Uğur, 2018 yılı Türkiye hedeflerinin 150 bin kişi olarak belirlediklerin söyledi.

Fiyatlar atracak

2018’de Türkiye paket tur fiyatlarında artış olacağını söyleyen Deniz Uğur, “Türkiye’yi ucuza satmak istemiyoruz. Türkiye’yi hakettiği fiyatlarla satmak istiyoruz” dedi.

Avrupa'nın değişik kentlerinden Bentour ürünlerini satan 550 acentayı Antalya’da ağırladıklarını söyleyen Deniz Uğur, “2018 yılında tanıtım için 2 milyon Euro bütçe ayırdık. Kendimizi Avrupa’da bayrak taşıyıcı tur operatörü olarak görüyor ve bu konuda hassas olmaya çalışıyoruz” dedi.

SunExpress : 2018'de olumlu gelişmeler bekliyoruz

Toplantıda konuşan Sunexpress CEO’su Jens Bischof da geçen yıl yüzde 20 kapasite artışı kaydettiklerini, 2017’de yakaladıkları yükselişin 2018’de devam etmesinin beklendiğini belirterek Türkiye'nin kendilerinin öz destinasyonu olduğuna söyledi.
Moskova, Tahran, Tel Aviv ve Beyrut’tan uçuşlara başladıklarını anlatan Jens Bischof, “Sunexpress Türkiye için güvenilir bir havayolu partneridir. 2018 yılı için pozitif gelişmeler bekliyoruz ve bu yöndeki güvenimiz tamdır” dedi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150