Turizm Haber 201710201168Erciyes kayak merkezi uluslararası etkinliklere evsahipliği yapmaya devam ediyor. FIS Snowboard'a 19 farklı ülkeden 120 sporcu katılacak...


FIS Snowboard Dünya Kupası organizasyonu, 3 kez Erciyes Kayak Merkezi’nde yapılacak.

FIS Snowboard Dünya Kupası, Türkiye Kayak Federasyonu'nun destekleri ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes AŞ tarafından 3 Mart 2018'de Erciyes'te gerçekleşecek.

Organizasyon öncesi etkinlik hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen basın toplantısına Kayseri Büyükşehir Belediye Başkam Mustafa Çelik, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar ve Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı katıldı.

Türkiye Spor Yazarları Dernegi'nde düzenlenen toplantıda, Türkiye kış turizminin gelişmesi, global pazarda Türk kış sporunun önemi konuları ele alındı.Toplantıda konuşan Mustafa Çelik, kayak sporunun yapılması için mükemmel bir dağa sahip olunması gerektiğine işaret etti. Bunun için Erciyes'e 200 milyon euroyu geçen yatırım yaptıklarını söyleyen Çelik, bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek organizasyonda 19 farklı ülkeden 120 sporcuyu ağırlayacaklarını belirtti. Çelik, şehir için ve dağ olmak üzere yatak sayılarının 6 bin 500'ü geçtiğini kaydetti. Murat Cahid Çıngı ise Snowboard Dünya Kupası'mn hem Kayseri'nin hem de Türkiye'nin tanıtımına katkı sağlayacağını söyleyerek, "Tarihi günler yaşıyoruz. Altyapınız sağlam olmazsa, pistleriniz uluslararası düzeyde değilse bu yarışları almanız hayal olur. Şehre ciddi vizyon katacak bir organizasyon olacak. Dünyaya açılma yönünde ilerliyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150