Turizm Haber 201710201167Thomas Cook kârlılığı ancak krizi aşmaya çalışan Türkiye ve Mısır ile artırabileceklerini açıkladı...

Ucuz fiyatları nedeniyle Türkiye ve Mısır’ talebin artmaya başladığını açıklayan Avrupa seyahat pazarını ikinci büyük grubu Thomas Cook sözcüsü bunun kârlıklarını artırdığını söyledi..

Reuters haber ajansına açıklama yapan Thomas Cook sözcüsü, İspanya´ya gösterilen ilgiden dolayı o ülkede artan otel fiyatları ve İngiliz para birimi Pound’un Avro´ya göre değer kaybetmesinin pazarın olumsuz etkilendiğini, buna karşılık Mısır ve Türkiye’de kârlarının arttığını söyledi.İki ülke arasında siyasi alanda yaşanan gerginlik nedeniyle pazarda duraklama olduğunu belirten Thomas Cook sözcüsü, Türkiye ve Mısır’ın kriz nedeniyle fiyatları indirdiğini belirterek, tur operatörlerinin kârlarını artırmalarının yolunun da bu iki ülkeden geçtiğini söyledi.

Thomas Cook 2017 mali bilançosu

Bu arada açıklanan yıllı bilançosuna göre Thomas Cook'un 2017 yılındaki gelirlerinin yüzde 9 oranında artışla 9 milyar Pound/a yükseldiği bildirildi.
Thomas Cook’un faiz ve vergilerden önce elde edilen kazançları ise 12 milyon Pound’luk artışla 34 milyon Pound seviyesinden 46 milyon Pound seviyesine yükseldi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150