Turizm Haber 201710201165"İslam ve Turizm Çalıştayı"nda "Turizm, İslam dininde Allah'ın rızasını kazanmak, fiziksel ve sosyal anlamda sağlıklı olmak için yapılan bir eylem olduğu bildirildi

Sinop Üniversitesi Mahmut Kefevi İslami İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin düzenlediği

Toplantıda İslam ve turizm ilişkisi konuşuldu.İslam ve turizm arasındaki ilişkiyi incelemek, turizm olgusunun İslam dinindeki önemini vurgulamak amacıyla düzenlendiği bildirilen "İslam ve Turizm Çalıştayı"nın açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Nihat Dalgın İslam dinindeki bazı ibadetlerin turizm ile ilişkili olduğunu belirterek, İslam dininde Allah'ın rızasını kazanmak, fiziksel ve sosyal anlamda sağlıklı olmak için yapılan bir eylemdir. Hac ibadeti ve sefer halindeki bir Müslüman'a Yüce Allah'ın sağladığı bazı kolaylıklar, İslam dininin turizm olgusuna imkân ve olanak sağlandığını bizlere göstermektedir" dedi.


Mahmut Kefevi İslami İlimler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Aman da, İslam dininin turizm ile örtüştüğünü belirterek, gerçekleştirilen çalıştayın, İslam ve Turizm konusuna ışık tutacağını söyledi.
"İslam ve Turizm Çalıştayı'nda "Seyahat Kavramı" "İslam Tarihindeki Seyahatnameler ve Seyyahlar" "20. YY Başlarında Bir Müslüman Seyyah: Abdulreşid İbrahim ve İslam Alemi”, "İnanç Turizmi" konusu, "Helal Turizm" "İslam ve Çevre" konuları konuşuldu.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150