Turizm Haber 201710201154Turistler için en tehlikeli ülkeler olarak Suriye, Mali, Libya, Güney Sudan, Yemen, Afganistan ve Somali'nin gösterildiği listede Türkiye orta düzey güvenlik sınıfında yer alıyor...

Tıbbi hizmetler alanında faaliyet gösteren International SOS adlı kuruluş 2018 Seyahat Risk Haritası’nı yayınladı. Haritaya göre Türkiye, turistler için risk açısından ikinci grupta yer alıyor.

Şirketin internet sitesinde yer alan haritada, ülkeler turistleri bekleyen risk düzeyine göre çeşitli renklerle belirtildi.Haritada turistler için en tehlikeli ülkeler olarak Suriye, Mali, Libya, Güney Sudan, Yemen, Afganistan ve Somali, kırmızı renkle gösterildi.

Buna karşılık Finlandiya, Norveç ve İzlanda’nın en güvenli ülkeler olarak yeşil renkle gösterildi.
International SOS, haritasında Türkiye orta düzey risk kategorisinde yer alan ülkeler arasında gösteriliyor.

Sözkonusu haritada;

Düşük riskli ülkeler yeşil, orta riskliler sarı ve turuncu, yüksek riskliler ise kırmızı renklerle ifade ediliyor.

Grönland, İzlanda, Finlandiya, Norveç ve İsviçre, Kanada, ABD, İspanya, İngiltere, Fransa, Almanya, Japonya, Yeni Zelanda ve Avustralya düşük risk kategorisinde yer alıyor.

Buna karşılık Suriye, Mali, Libya, Güney Sudan, Afganistan, Somali ve Yemen, Meksika, Pakistan ve Hindistan'ın bazı kesimlerinde bu kategoride yüksek riskli olarak renklendirilmiş durumda. Türkiye, güvenlik açısından orta düzey güvenlik sınıfında yer alıyor.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150