Turizm Haber 201710201149Almanların organize tatil seyahatleri için 2017 yaz sezonunda harcadığı miktar yüzde 4 arttı...
Turizmgazetesi- Avrupa seyahat pazarının lokomotif ülkesi olarak bilinen Almanya'da 2017 yazında 'organize tatil' için harcanan para miktarı 2016'nın aynı deönemine göre yüzde 4 arttı.

GfK adlı araştırma kuruluşunun verilerine göre, Alman tatilciler, 2017 yazında 'organize tatil' için 14 milyar avro harcadılar.

Almanların 2017 yazında kruvaziyer seyahatleri için harcadığı miktar yüzde 20 artarken, paket turlar için harcadığı miktar ise bir önceki yılın yaz sezonuna göre yüzde 5 arttı.GfK, 'organize tatil seyahati' kapsamına seyahat acenteleri, tur operatörleri, online seyahat acenteleri üzerinden satın alınan tatil seyahatlerini dahil ediyor. Online ya ada telefon ve diğer yollardan ya da Booking.com, Airbnb benzeri portallardan doğrudan satın alınan otel, uçak bileti ve benzeri seyahat ürünleri bu kapsamda kabul edilmiyor.

Almanların 2017 yazında 'organize tatil' için harcadığı 14 milyar avronun yüzde 78'inin ise dünya genelinde artan online seyahatlere karşın Almanya'da büyük öneme ve konuma sahip olmayı sürdüren klasik seyahat acenteleri üzerinden alınan ürünlere yapılan harcamaların oluşturduğu dikkat çekiyor.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150