Turizm Haber 201710201147TravelShop Turkey'in geçen ay İstanbul'da Elite Europe'da yaptığı B2B Workshop'unun ikincisi 13-16 Kasım'da KKTC'de yapıldı...


TravelShop Turkey’in İstanbul’da başlattığı B2B Workshop’unu Kuzey Kıbrıs TKürk Cumhuriyeti (KKTC)’ye taşıdı.

Sektör profesyonellerini bire bir, yüzyüze görüşmeler yaptığı toplantıya katılanların 1050 ikili görüşme yaptığı bildirildi.

 


Konuyla ilgili bilgi veren TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, organizasyona 22 ayrı ülkeden yaklaşık 60 yabancı
tur operatörü ve Türkiye’den ve Kuzey Kıbrıs’tan 30’nin üzerinde turizm firması ile KITSAB üyeleri katıldığını söyledi.


B2B Workshop’u için çeşitli ülkelerden gelenlerin toplantıdan sonra KKTC’de düzenlenen fam tripe katıldıklarını daha sonra Türkiye’ye geçerek İstanbul, Bursa, Kuşadası Efes, Pamukkale, Konya, Kapadokya ve Ankara’nın içinde olduğu 8 bölgeye gezmek için info hazırlanan turlara katılacak.


Organizasyonu KKTC’deki All Year Cyprus Travel Genel Müdür ile birlikte gerçekleştirdiklerini söyleyen Kalender. Organizasyona KKTC Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB) Başkanı Erkan Kilim, Çevre ve Kuzey Kıbrıs Turizm Bakanlığı Müsteşarı Yrd Doç Dr İsmet Esenyel ve Kaya Artemis Hotel Genel Müdürü Mehmet Aydın’ın destek verdiğini belirterek KKTC B2B Workshop’una aralarında Hindistan’ın en güçlü düğün firmalarının da yer aldığı, dünyanın her bölgesinden sektörün, kültür, dinlenme, golf, din, sağlık, kongre ve mice turları düzenleyen tur operatörlerinin katılmasının KKTC için önemli olduğunu söyledi.

Bu etkinlikle amaçlarının KKTC’ye dünya turizminde hak ettiği değeri kazandırmak olduğunu belirten Kalender, “Dünya Turizm Platformlarında hızla yayılan yeni bir trend olan, etkinliğe gelmeden önce katılımcı ile görüşüp ön bilgi alınabilen ve B2B görüşmeler, vakti verimli ve doğru kullanmayı sağlayan sistematik, hızlı ve anlaşılır ve hedef olduğu diğer toplantılardan farklı olarak hızlı dönüş sağlayan etkinliktir” dedi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150