Turizm Haber 201710201122Alman turizm şirketler grubu Alltours'un Palma'daki ofisinin önünde toplanan İspanyol inşaat işçileri paralarını alamadıklarını söylediler.
Turizmgazetesi- İspanya'da otel yatırımlarına hız veren Almanya seyahat pazarının beşinci büyük grubu Alltours'un İspanya Palma'daki ofisinin önünde inşaat işçileri protesto eylemi gerçekleştirdi.

Bir İspanyol inşaat şirketi bünyesinde çalışan işçiler, Mart-Haziran 2017 döneminde Alltours'un otel markası Allsun'un 6 farklı şantiyesinde çalıştıklarını, ancak toplam 186 bin avroyu bulan alacaklarını alamadıklarını belirttiler.Yerel basına açıklamada bulunan Alltours sözcüsü ise, grubun inşaat için anlaştığı firma için çalışan taşeron firmaya taahhüt ettiği miktarın bir bölümünü doğrudan ödediğini, kalan miktarı da ana yükleniciye ödemek üzere anlaştığını söyledi.

Ana yüklenicinin güvenilir olmayışının kendilerini üzdüğünü kaydeden sözcü, mağdur çalışanlara yüklenici firmaya ya da gerektiğinde hukuki yollara başvurmalarını önerdi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150