Turizm Haber 201710201121Mayıs 2018'de gerçekleştirilmesi planlanan Genel Dünya Turizmi Forumu'nun Antalya'da yapılmasına ilişkin ön anlaşma Avrasya Ekonomi Birliği ve Antalyalı turizmciler tarafından imzalandı.
Avrasya Ekonomi Birliği tarafından düzenlenen Genel Dünya Turizmi Forumu'nun Mayıs 2018'de Antalya'da yapılmasına ilişkin ön anlaşma imzalandı.

Antalya'nın Kundu'da bir otelde yapılan toplantıda, ön anlaşmaya, Avrasya Ekonomi Birliği Genel Sekreteri Vladimir Piskurev, taraf ülke temsilcileri ile Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı (TÜROFED) Osman Ayık, Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege ile İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar imza attı.İmza töreninde konuşan TÜROFED Başkanı Ayık, forumun Antalya'da düzenlenmesi konusunda her türlü desteği vereceklerini söyledi. Antalya Tanıtım Vakfı Başkanı Yeliz Gül Ege ise Türkiye'yi seçtikleri için birlik yetkililerine teşekkür etti.

Turizmin barış ve dostluk sektörü olduğuna işaret eden Vladimir Piskurev de forumdaki amaçlarının bunu dünyaya yaymak olduğunu ifade etti. Gelecek yıl mayıs ayında yapılması planlanan forumla ilgili iş birliği anlaşmasının hazır olduğunu belirten Piskurev, bu anlaşmaya 49 ülkenin katılmasının beklendiğini söyledi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150