Turizm Haber 20171020111737. WTM'ye katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdürü İrfan Önal tur operatörlerinden 2018 için iyi sevindirici ve umut verici bilgiler aldıklarını söyledi...

İngiltere’nin başkenti Londra'da düzenlenen 37. World Travel Market (WTM) Fuarı başladı.

Türkiye WTM’ye Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonuyla katıldı.


Fuara katılan firma ve sektör meslek örgütleri yöneticileri ilk gün itibariyle edindikleri izlenim ve yaptıkları görüşmelerden İngiltere pazarının 2018 için umut verdiğini söyledi.

WTM’ye katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal da tur operatörlerinden 2018 için sevindirici ve umut verici bilgiler aldıklarını söyledi.

İngiltere'de 2017 ziyaretçi verilerinin geçen yılki seviyelerde gerçekleşeceğini söyleyen Önal, ''tur operatörlerinden 2018 için iyi sinyaller alıyoruz . 2018'in yaz rezervasyonları iyi durumda. Yüzde 50'nin üzerinde artış rakamları ulaşıyor elimize'' dedi.

Jet2 Türkiye kapasitesini yüzde 100'ün üzerinde arttırdığını, Thomas Cook’un da kapasitesini arttırdığını belirten Önal, “İngiltere pazarında son iki yılda kaybettiğimiz yolcuyu geri alacağımızı ve İngiltere pazarının eski günlerine döneceğine inanıyoruz” dedi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150