Turizm Haber 2017102011112018 yaz programının Mısır Hurghada'da açıklandığı toplantıda konuşan Öger Tours CEO'su Songül Göktaş, Türkiye koltuk kapasitesini % 20 artırdıklarını söyledi....

Mısır Hurghada'da 2018 yaz programının açıklandığı toplantıda konuşan Öger Tours CEO'su Songül Göktaş Rosati, misafirlerinin geçen yıl da Türkiye'den memnun kaldıklarını açıkladı. Türkiye'ye dönük 2018 yılı erken rezervasyonlarındaki artışın umutlarını arttırdığını kaydeden Rosati, bu nedenle Türkiye uçuş programını genişlettiklerini ifade etti.

Almanların Türkiye’ye ilgisi artıyor


Türkiye'nin sadece bireysel tatilciler değil aileler arasında da giderek popüler olmaya başladığına dikkat çeken Şirketin Ürün Müdürü Altan Tarakçı, ''2014 yılında beri rezervasyonlar içinde Alman ailelerin payı yüzde 30 dolayındaydı. 2017 sezonunda bu oran biraz daha arttı. Türkiye'nin Alman aileler arasında giderek daha popüler bir tatil ülkesi olmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu trendi 99 Avro olan sabit çocuk fiyatı seçeneği ile bu eğilimi daha da güçlendireceğiz. Bu yıl Alman aileler, aynı bütçe ile bir yıldız daha yüksek olan tesislere rezervasyon yapabilecekler'' dedi.

2018 yılında Türkiye dahil, doğu bölgelerinde fiyatların sabit kaldığını ifade eden Öger CEO’su Rosati de, Türkiye ve Tunus'ta çocuklar için 99 Avro’dan başlayan fiyatlar belirlediklerini ve bunun da Türkiye'nin fiyat/kalite performansını pozitif yönde etkileyeceğini söyledi.

Mısır geri döndü

2017 sezonunda Mısır'ın iyi bir performans sergilediğine dikkat çeken Songül Göktaş Rosati, Mısır'ın, Türkiye'nin ardından ikinci büyük destinasyon unvanını kazanan Bulgaristan'dan bu koltuğu geri aldığını kaydetti. Rosati, ''Mısır mükemmel bir geri dönüş yaşıyor. Bu destinasyona dünük rezervasyonlarda çift haneli büyüyoruz. Mısır yaz tatilleri için giderek önemi atan bir destinasyon haline geliyor. 2018 sezonunda Almanya'nın 25 havalimanından Mısır'a haftada 160 sefer yapacağız.'' ifadelerini kullandı.

Türkiye için yeni konsept

Öger Tours 2018 sezonunda Türkiye'de ''Ufak & Ailevi'' adında bir program daha başlatıyor. Tarakçı, ''Büyük ve konforlu otellerde kendini iyi hissetmeyen bireyler için daha çok aile işletmesi tarzındaki küçük otelleri kataloğumuza aldık. Bunlar genellikle yöresel özellikler taşıyan otellerden seçildi.'' dedi. Bu tesislerin aynı zamanda dışarıda zaman geçirip yöreyi ve insanları tanımak isteyenler için bir seçenek olduğunu söyleyen Tarakçı Ege'de oda-kahvaltı seçenekleri de sunan 13 tesisi programlarına aldıklarını belirtti.
Türkiye’de 23 yeni otel programa alındı

Türkiye kataloğuna 23 yeni tesis eklediklerini ifade eden Altan Tarakçı, bunlardan iki tanesinin Sunpark Aramis Apart Hotel ve 16 artı hedef grubu için Sunprime Doğan Side Beach olduğunu söyledi. Tarakçı ayrıca, Türkiye programında bir haftalık premium Mavi turların da olacağını duyurdu.

Türkiye koltuk kapasitesi % 20 artırıldı

Öte yandan Öger Tours, 2018 Türkiye kapasitesini yüzde 20 oranında büyütme kararı aldı. Şirket, Berlin ve Baden-Baden bağlantılı yeni full charter bağlantıları oluştururken, Düsseldorf, Hannover, Köln, Stuttgart ve Münih gibi önemli önemli merkezlerden Türkiye'ye dönük kapasitesini arttırıyor. Öger Tours'un 2018 Türkiye yaz operasyonunun merkezinde de yine Antalya bulunacak. Altan Tarakçı, ''Almanya'nın 20 havalimanından Antalya'ya haftada 500'e, Ege'ye ise haftada 110'ye varan sayılarda uçuş düzenleyeceğiz. Uçuş programımızı genişletmenin yanında, talebin değişmesi durumunda buna yanıt verebilecek esnek bir yapıya da sahibiz.'' şeklinde konuştu.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150