Turizm Haber 201710201110Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, sona eren 3. Turizm Şurası'nın kapanışında yaptığı konuşmada, 'Bir yol haritası belirleyip alınan kararların takipçisi olacağız' dedi...

3. Turizm Şurası son erdi. Şura’nın kapanışında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş başta sektör temsilcileri olmak üzere katkı veren herkese teşekkür etti.
Bakan Kurtulmuş, Şura’nın kapanış konuşmasını yapmadan önce, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Ömer Arısoy’un moderatörlüğünü yaptığı komisyon başkanları sonuç değerlendirme toplantısını izledi.

 


Toplantının ardından konuklara hitabeden Bakan Kurtulmuş, Şura’da konuşulan tüm önerilerin değerlendirileceğini belirterek “Bir yol haritası belirleyip alınan kararların takipçisi olacağız” dedi.


Turizmde ürün ve pazar çeşitliliğinin arttırılmasının önemini vurgulayan Bakan Numan Kurtulmuş, “Çin’e, Hindistan’a, Endonezya’ya açılacağız demek Avrupa’yı, Rusya’yı, Ukrayna’yı sileceğiz bir kenara atacağız demek değildir. Bunu yanlış anlaşılmasın diye söylüyorum. Geleneksel olarak varoldugumuz pazarlarda varolmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin algısını, Türkiye''nin marka değerini oralarda daha fazla güçlendirecek her türlü çalışmayı yapacağız ama aynı zamanda güçlü pazarlar olarak gördüğümüz bu pazarlara açılmak için de hep beraber seferberlik ruhuyla gayret edeceğiz." diye konuştu.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150