Turizm Haber 201710201096Kar kalınlığı Uludağ'da 5, Kartalkaya'da 10 santimetreye kadar ulaştı. Ilgaz'a da yılın ilk karı yağdı

Kayak merkezlerinden Bursa Uludağ'a sezonun ilk kan yağdı. En yüksek sıcaklığın sihrin altında 1 derece ölçüldüğü Uludağ'da, önceki gece geç saatlerde kar yağışı başladı. Sabah saatlerinde sona eren yağışla beyaza bürünen Uludağ'da, oteller bölgesinde kar kalınlığı 5 santimetreye ulaştı.Meteoroloji yetkilileri, Uludağ'da bu hafta kar yağışının beklenmediğini bildirdi.

Bolu kent merkezinde ise dün sabah saatlerinden itibaren sağanak yağmur etkili olurken, Köroğlu Dağlan'nın zirvesinde bulunan 2 bin rakımlı Kartalkaya'ya kar yağdı. Otellerin bulunduğu bölge ve kayak pistleri, beyaz örtüyle kaplandı.

Bölgede kar kalınlığı, yer yer 10 santimetreye ulaştı. Kar yağışı, işletmecilerin yüzünü güldürürken, otel çalışanlan da kayak sezonu açılışı için hazırlıklannı hızlandırdı. Kar yağışı, otellerin altında kalan Sanalaıı Yaylası mevkisiııde de etkili oldu. Bölgede yeşil alanlar, beyaza büründü. Kartalkaya yolu, tamamen karla kaplandı.

Kastamonu ile Çankırı smırlanııdaki, kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden İlgaz Dağı'na da dün ilk kar düştü.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150