Turizm Haber 201710201087Ercan Şirketler Topluluğu bünyesindeki Gezinomi, acenteler bir araya geldiği toplantıda 2017'yi değerlendirip 2018 hedeflerini açıkladı.

Ercan Şirketler Topluluğu bünyesindeki Vonresort Hotels’te acenteleri ile buluşan Gezinomi, 2017’de yakaladığı büyümeyi 2018’de de devam ettirecek.

Vonresort Golden Coast Hotel’deki Gezinomi Genel Müdürü Kazım Pehlivan, Gezinomi Genel Müdür Yardımcısı Enver Murat ve Gezinomi departman müdürlerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı noktalarından acente temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşan Ercan Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gezinomi Seyahat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ercan, “Bu bir ekip işidir. bu büyümeyi siz acentelerle birlikte başarıyoruz” dedi.


“İç turizm geliştikçe biz de büyüyoruz”


Konuşmasında iç pazarın önemine dikkat çeken Ali Ercan, “Yurt dışındaki pazarlarda sıkıntılar yaşanıyor. Önceden birçok otel Türk tatilci istemiyordu ancak son iki yıldır bu oteller iç pazara büyük önem vermeye başladı. İç turizm gelişiyor ve gelişmeye de devam edecek. Bu durum işlerimizin gelişeceği anlamına gelmektedir. Bu sene, geçen seneye göre 2-3 kat daha fazla büyüdük. Bu büyüme devam ederse önümüzdeki yıllarda çok iyi bir noktaya geleceğiz” şeklinde konuştu.

“Emin adımlarla ilerliyoruz”

Çalıştıkları otelleri titiz bir şekilde belirlediklerini ifade eden Ali Ercan, risk taşıyan otele girmediklerini söyledi. Ali Ercan: “Misafirlerimizin en değerli anları olan tatillerinde sorun yaşamalarını istemiyoruz. Bilindiği üzere bu sezon 3-4 otelin müşterileri tahliye edilmek zorunda kalındı. Bu nedenle sağlam adımlarla sağlam otellerle ilerlemeliyiz. İyi otellerle çalışmak için de acentelerin desteği şart. Sizlerle birlikte büyüyebiliriz. Temkinli ama emin adımlarla ilerleyeceğiz. Böyle devam etmek ve sizlerle birlikte büyümek istiyoruz” diye konuştu.

“12 ay satış yapmalıyız”

Gezinomi Genel Müdürü Kazım Pehlivan ise 23 kişi ile adım attıkları bu sektörde şimdi 95 kişi ile hizmet verdiklerini söyledi. İçinde bulundukları sektörde teknik yeterliliklerin tek başına yetmediğini belirten Pehlivan, konuşmasına şöyle devam etti: “En önemli nokta satmaktır. Satarsanız ve teknik yeterliliğiniz de varsa ilerlersiniz. Gezinomi’nin satışlarının yüzde 70’ini siz acenteler gerçekleştirdiniz. Sürdürülebilir ticaret için en önemli konu sizin en iyi yaptığınız şey yani satıştır. Bu noktada bizim de riski yönetmemiz önemli. Sezonumuz dar bir döneme sıkıştı. Sürdürülebilir ticaret için 12 ay satış yapmamız gerekiyor. Resort dönemi daraldı. Acentelerin yeni finans kaynakları yaratmaları gerekiyor. 12 ay satış yapmamızı sağlacak olan şehir otellerini de misafirlerimize sunacağız. Bu noktada gerekli olan hazırlıkları tamamladık. İkinci nokta ise paket tur sözleşmesi yaparken ulaşım büyük bir sorun teşkil ediyor. Bu disiplin için Gezinomi olarak önemli bir kadrolama yaptık ve teknik yeterliliği sağladık. Acentelerimize satabilecekleri iyi ve doğru fiyatla ürünler sağlayabilirsek daha da yukarıya çıkabiliriz.

“Kaliteli turizm yapmak istiyoruz”

Her otelle çalışmıyoruz. Ana faaliyet konumuz para değil hizmettir. Biz Gezinomi olarak kazancımızın tümünü yatırıma çeviriyoruz. Biz Anadolu’daki her acenteye 12 ay sattırmak için talibiz. Kaliteli turizm yapmak istiyoruz. Tüm acentelerimize bizi destekledikleri için teşekkür ederiz. 2018 yılının da iyi bir yıl olmasını temenni ediyorum.”

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150