Turizm Haber 201710201084Son yıllarda hem Almanya hem de Türkiye'de hızlı yükseliş gösteren tur operatörü FTI, 2018'de 1 milyon turist ve Bodrum'da sezonu uzatacak 100 bin kişi hedefliyor


FTI, Türkiye ile ilgili 2018 yılı hedef ve programını açıkladı.

FTI’ın hedefinde 16’sı Almanya’dan olmak üzere Avrupa’nın değişik ülkelerinden toplam 25 havaalanından Bodrum’a uçak seferi de var.
Bodrum'a odaklanacağız

FTI’ın 2018 yılı Türkiye hedef ve programı konusunda bilgi veren FTI Türkiye sorumlusu Hicabi Ayhan ve Onur Özer, FTI olarak 2018’de Bodrum’a odaklanacaklarını söyledi.

Bodrum’da FTI bünyesindeki Labranda otellerinden MTM Labranda’da gazetecilerle bir araya gelen yöneticiler, bu projeyle
Bodrum’da 28 bin olan turist sayısını 100 bine, Türkiye genelinde ise bir milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Hicabi Ayhan FTI’ın uluslararası düşünen bir şirket olduğuna işaret ederek şöyle konuştu:

Martta uçuşlar başlayacak

“Bodrum'a eylül sonuna kadar 28 bin Alman geldi. Antalya'ya gelen Alman sayısı ise 1.8 milyon. Bodrum'a gelen 28 bin Almanın 20 bini de bizim üzerimizden geldi. Çünkü biz mart ayında uçak şirketleri Bodrum uçuşlarını iptal etmesin diye koltukların yüzde 50'sini satın aldık. Bunu biz orta ve ileri vadeli bir yatırım planlarımız çerçevesinde yaptık.

Hedef Bodrum’a 100 bin, Türkiye 1 milyon

Bodrum'u hedef olarak seçmek yetmiyor. Biz Bodrum'a uçak konuşlandırdık. Bodrum'a uçuyoruz değil, uçak konuşlandırıyoruz. Bodrum'a uçak yerleştirmemiz 24 Mart'ta başlayıp, 25 Kasım'da sona erecek. Bodrum tarihinde böyle bir şey yok. Biz bu uçak sadece FTI Grubu için günde iki, yüksek sezonda 3 rotasyon yapacak. Bu operasyonun toplam kapasitesi ise 100 bindir.

25 Havaalanından Bodrum’a uçak

Bunların yanında Bodrum'a 16’sı Almanya’dan olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinden de toplam 25 havalimanından direkt full charter uçuşlar düzenleyeceğiz. Bu havalimanlarının arasında, Bodrum'a şimdiye kadar hiç uçuş düzenlenmeyen havalimanları var.

Bodrum-Rodos kombine turlar

Bodrum için değişik paket turlar planladıklarını ifade eden FTI Türkiye Müdürü, ''Şu anda en çok satılan ürünlerden biri, Marmaris-Rodos kombinasyonu. Bu insanlar Bodrum'dan girip, Bodrum'dan çıkış yapacaklar. Bu paketlerin aynısını Bodrum-Kos, Bodrum-Rodos olarak da yapacağız. Paketlerde aynı zamanda mavi yolculuk ve Anadolu turları da olacak. Bodrum başlangıçlı ve Bodrum bitişli Anadolu turları yapıyoruz. Bu, tarife yok.'' ifadelerini kullandı.

İki yeni otel daha

FTI bünyesindeki Labranda Otelleri yöneticilerinden Ahmet Pandır da grubun Türkiye’de şu anda 8 oteli bulunduğunu, bunlara yakın zamanda biri Marmaris biri de Antalya Manavgat’ta olmak üzere iki tesis daha ekleyerek otel sayısını 10’a çıkaracakların söyledi.

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150