Turizm Haber 201710201080Bazı bölgelerde yerel halkın ' yeter, artık turist istemiyoruz' diye mitingler düzenlediği İspanya'ya yılın dokuz aylık dönemimde gelen ziyaretçi sayısı geçen yıla göre yüzde 9.1 artışla 70 milyona yaklaştı.

Aralarında Türkiye ve Mısır’ın da olduğu rakip ülkelerin yaşadığı sıkıntıların da etkisiyle İspanya iki yıldır turizmde peş peşe rekorlar kırıyor. Ziyaretçi trafiği öylesine arttı ki kimi bölgelerde yerel halk ‘ Yeter, artık turist istemiyoruz’ diye mitingler bile düzenledi.İspanya’nın çektiği ziyaretçi sayısındaki artış yılın dokuz aylık verilerinden de görülüyor
İspanya İstatistik Birimi’nin açıkladığı verilere göre bu yılın ocak-Eylül aylarını kapsayan dokuz aylık dönemde İspanya’ya gelen ziyaretçi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 9.1 artışla 69 milyon 144 bini kişi ile rekor kırdı.

Yalnız eylül ayında İspanya'ya gelen ziyaretçi sayısı bir önceki yılın aynı ayına kıyasla yüzde 8.9 oranında artarak 9 milyon 134 bin olarak gerçekleşti.

Bu dönemde İspanya'ya en çok ziyaretçi gönderen ülke 18 milyon 443 bin kişi ile İngiltere oldu. Bu dönemde İspanya’ya Almanya’dan 11 milyon 199 bin, İtalya'dan 5 milyon 452 bin ve Fransa'dan 4 milyon 798 bin ziyaretçi geldi.
Bu dört ülkenin İspanya’ya gönderdiği ziyaretçi sayısı toplam 40 milyon oldu

 

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

 


Reklam:

asientours 150