TUI, geçtiğimiz yıllarda satın aldığı İngiltere seyahat pazarının 60 yıllık tur operatörü olan Thomson ve First Choice markalarıyla ilgili önemli karar verdi.


TUI, bünyesindeki Thomson markasını artık kullanmama kararı aldığını açıkladı.

TUI aynı pazarda satın aldığı diğer First Choice’ü ise marka olarak kullanmaya devam edecekKararın TUI'nin yeni marka yapılanma stratejisi kapsamında alındığı biliridi. Thomson bundan böyle faaliyetlerini TUI ana markası içinde yürütecek.

Avrupa seyahat endüstrisinin en büyük grubu olan TUI’nin şirket satın alarak genişleme politikası izlediği dönemde, satın alıp bünyesine kattığı, İngiltere pazarının 60 yıllık firması Thomson markasını artık kullanmayacağını açıkladı. TUI aynı pazarda satın aldığı diğer marka First Choice’yi ise kullanmaya devam edecek

Bu arada TUI’nin TUI'nin İngiltere'de, Marella adlı bir kruvaziyer markası kurduğu bildirildi.

TUI tarafından satın alınıncaya kadar İngliiz seyahat pazarının en büyük tur operatörlerinden olan Thomson, 1965’te, Kanadalı yatırımcı Roy Thomson tarafından Skytours, Riveria Tours, Luxitours, Gaytours ve Britannia Airways gibi İngiltere'nin ünlü turizm şirketlerinin satın alınmasıyla kurulmuştu.

 


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )

 

 

Reklam:asientours 150