KKTC, Turizmin Davos’u “World Tourism Forum” da temsil edildi...
Dünya turizmine yön veren liderler World Tourism Forum Global Meeting kapsamında İstanbul Kongre Merkezi’nde bir araya geldi.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen World Tourism Forum kapsamında gerçekleşen ve 25 farklı ülkenin Bakan, Bakan yardımcısı ve  Müsteşarları seviyesinde katıldığı  toplantıda, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı da temsil edildi.


Dünya turizmine yön veren şirketlerin yöneticileri, sektör yatırımcıları, kamu kuruluşları, akademisyenler, teknoloji uzmanları, siyasi otoriteler, sivil toplum kuruluşları  ve dünyanın turizm otoritelerinin de aralarında olduğu 20 ülkeden 150' ye yakın uluslararası konuşmacının katıldığı Forum’da turizm politikalarının siyasete  etkileri , turizm pazarlaması ve Global tanıtma stratejileri, alternatif turizm trendlerinin görüşüleceği paneller iki gün devam edecek.
T20 kapsamında üst düzey temsiliyetle gerçekleşen Foruma  Azerbaycan, Somali, Mozambik, Pakistan, Tayvan, Kazakistan, Kamboзya, Filipinler, Gana, Makedonya, Benin, Цzbekistan, Zimbabve, Ukrayna’nın da aralarında bulunduğu 25 ülke katıldı.


 

( t u r i z m g a z e t e s i . c o m )