Kırşehir Ramada Resort Termal Otel'de yöneticiler dahil 300 kişinin alacaklarının ödenmediğini söyleyen genel müdür yardımcısı Selçuk Kuttaş, çalışanların maaşlarının ödenmediğini söyledi...
 
Eski adı Makissos iken daha sonra Ramada olan Kırşehir’deki otel çalışanları aylardır alacaklarını tahsil edemediği, daha önce işten çıkarılanlara verilen senetlerin  de günü geldiğinde ödenmediği belirtiliyor. Çalışanların ödenmeyen paralarının 500 bin TL’yi geçtiğini söyleyen genel müdür yardımcılığı
 görevindeyken işten çıkarılan 8 ay genel müdür yardımcılığı yaptıktan sonra istifa eden Selçuk Kuttaş

, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
“Bana maaş alacağıma karşılık 6 adet senet verdiler. Ben yasal süre içinde bu senetleri avukatıma verdim. Avukatım senetleri işleme koydu. Ancak bu zamana kadar senetlerimi tahsil edemedim.” 
 
Eski personelin 500 bin lira civarında alacağı var
 
Görevi süresince eski alacaklı personel ve ailelerinin kendisini telefonla arayarak maaş alacakları için yardım etmesini istediklerini belirten Kuttaş “Maalesef böyle bir işverenle bunu başarmak imkansızdı. Kendilerine maalesef yardımcı olamadım. 300 ile 400 personel otelin eski ismi olan Makissos Otel zamanından beri maaşlarının bir kısmını benim gibi alamamışlar. Bu meblağ 500 bin TL arasında tutuyor. Ortaklardan biri iki dairesini satsa hem eski personelin maaşlarını hem de tedarikçilerin maaşlarını ödeyecek. Ama maalesef bu benim çalıştığım süre içerisinde gerçekleşmedi. Ama eski otel çalışanı pek çok kişi ellerinde senet olmadığı için yıllardır haklarını alamıyorlar. Bu mağduriyet bir an önce giderilmeli.”
 
Otel yönetimi  eskilerin sorunu
 
Kırşehir Ramada Resort Termal Otel yetkilileri de otelin işletmesini yeni aldıklarını belirterek konunun kendilerini ilgilendirmediğini sorunun eski yöndetim ile ilgili olduğunu söyledi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )