Fuarda yapılan tanıtımın bir anlamı olmadığı savunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy; "Fuar kaç kişiye ulaşıyor ki? fuarların tanıtıma hiçbir faydası yok' diyor.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından göreve atanmasından bu yana ilginç açıklamalar yapmaya devam ediyor.
Turizmden geldiği için setörün sevindiği ETS Tur eski sahibi yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy
 geçtiğimiz günlerde gazetecilerle birlikte Güneydoğu bölgesine yaptığı gezide bölgeye ilk kez geldiği söylemişti. Turizmci Bakan Ersoy şimdi de fuarlar ile ilginç açıklama yaptı
 
Sabah Gazetesi’nden Şelale Kadak’ın köşesinde yer alan bilgilere göre Ersoy fuarların turizme bir yararı olmadığını söylüyor.
Ersoy şöyle diyor:
 
Tanıtımda fuarlar artık daha az kullanılacak. Türkiye'nin yurtdışında katıldığı yaklaşık 150'ye yakın fuar sayısının 40'a düşürülmesini istemiş. Ersoy, etkin sosyal medya kullanımının öneminin ortaya çıktığı bu günlerde doğru hedef kitle, nitelikli turist için fuarda yapılan tanıtımın bir anlamı olmadığı görüşünde. "Fuar en pahalı yatırım. Kaç kişiye ulaşıyor ki? Bir turizmci olarak söyleyeyim, fuarların tanıtıma hiçbir faydası yok. Bakın Berlin Turizm Fuarı'na, hiç TUI katılıyor mu"
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )