Rusya'daki Türk kökenli tur operatörlerinden Anek Tour, Türkiye'de çalıştığı otellerle yapacağı kontratlarla dolar yerine avro kullanmak istiyor.
 
Rusya’daki türk kökenli tur operatörlerinden Anex, otellerle kontratları avru üzerinden yapmak istediğini açıkladı.
 
Anex Tour Rusya Genel Müdür Yardımcısı Yana Muromova, Türkiye’deki otelcilerin bir çok pazarda Euro ile çalıştıklarını belirterek, ''Ancak Rus parterleri için anlaşmalarını Euro yerine Dolar ile yapıyorlar. Bu nedenle
 de çift döviz dönüştürmeden kaynaklanan ve fiyata bir kaç puan artı olarak yansıyan farklar doğuyor'' dedi.
 
Yana Muromova konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
 
''Anex Tour olarak bu yılın sonuna kadar Türkiye’deki otellerle yeni bir çalışmaya geçmek yönünde planlarımız var. Bu durumun Rus pazarında tur paketlerinin fiyatlarını düşüreceğini ön görüyoruz.
 
Yaptıkları kontratlarda otelciler farklı pazarlarda farklı fiyatlar belirliyorlar. Yeni uygulamamızla fiyatlar Avrupa’daki partnerlerimize daha cazip hale gelecektir ve döviz kurundan etkilenmeler minimize olacaktır. Amacımız kurdan kaynaklanan farkları bertaraf edip eşit piyasa Sartları oluşturmaktır.''
 
Turizm sektörünün temel unsuru olan arz-talep dengesi, fiyat oluşumunda da büyük rol oynadığına işaret eden Muromova, ''Talep yükseldikçe, fiyat yükseliyor. 2017’de charter uçuşlarının tekrardan başlaması ile birlikte bu durumun en güzel örneği yaşanmıştı'' diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )