İstanbul'daki iki Radisson Blu'nun da sahibi olan Dilek Holding 50 milyon Avroluk yenileme harcaması ile konsept değişikliğine gidiyor
 
Dilek Holding, Çeşme Sheratonda kapsamlı bir yenileme ile birlikte konsept değişiktliğine gidecek.


 
İstanbul’da Şişli ve Tepebaşı’ndaki Radisson Blu otellerinin de sahibi olan Dilek Holding, 17 yıl önce 2001’de satın aldığı Çeşme Turban oteli yeniledikten sonra Sheraton adıyla hizmete sokmuştu.
 

 

 

 

 

Hürriyet’ten Elif Ergu’nun haberine göre Dilek Holding sahibi İskender Dilek, içinde kongre merkezi de olan Çeşme Sheraton’da 50 milyon Avroluk yenileme yaparken içinde  penthouse’un (çatı katı) da olduğu proje ile 6 villa, 103 rezidans yapacak.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dilek, otelin  uzun süreden beri yenilemeye gereksinimi olduğunu belirterek şunları söyledi:
 
“Biz de bunu kendi yatırımımızda görüyorduk. Son 3 yıldır da üzerinde çalışıyorduk. Biz Çeşme Sheraton’un yerini 1997 yılında inşaattan almıştık. Bizden önce kaba inşaatı yapılmıştı. Otel 2001 yılında açıldı. Sheraton ile anlaşma yaptık. O dönem için Çeşme’ye ilk gelen global marka olduk. Şimdilerde de böyle büyük bir değişime giriyoruz. Biz otel içinde değişimi düşünürken oda sayısını azaltmanın, daha geniş odalar yapmanın yanısıra rezidans ve villa konseptiyle Çeşme’nin en güzel yerlerinden birinde bir yaşam alanı planladık.
 
50 milyon Euro’luk bu işe başlamadan önce özellikle Londra’daki son rezidans projelerini gezdim. En son yenilikleri takip ettik.
400 oda ile üst segmente bekledikleri kaliteli hizmeti veremiyorsunuz. Oda sayısını azaltmayı bu yüzden istedik. Hepsini suit odaya çevirsek bunu da istemeyenler var. Beklentiler son dönemde uzun dönem konaklamaya yönelik. İçinde mini bir mutfağı olsun, balkonu olsun, mini yaşam alanları olsun isteniyor.  Oteldeki değişim ile 109 tane satılığa çıkaracağımız rezidans ve 6 villa ve bir de penthouse (çatıkatı) olacak.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )