Cumhuriyet Gazetesi iddianamesinde, ETS hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ soruşturması yürütüldüğü belirtilirken şirket sahibi Mehmet Ersoy'un Kültür ve Turizm Bakanlığı'na atanması tartışılıyor...
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ETS Tur’un sahibinin getirilmesi ile ilgili tartışmalar devam ederken Cumhuriyet Gazetesi’nde ilginç bir haber çıktı.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yeni sisteme göre milletvekili olmayanların da bakanlığa atandığı dönemde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın atadığı 16 bakandan Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirilen ETS Tur’un sahibi Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu şirkteti ile ilgili iddialar yeniden gündeme geldi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
27.7.2017 Sözcü Gazetesi
 
Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan haberde, rezervasyon yapmak için aranmasının FETÖile ilişkiye gerekçe gösterildiği, hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturma açtığına ilişkin bilgilerin iddianameye girdiği ETS Tur’un sahibinin bakan yapıldığı belirtilerek şöyle deniyor : 
 
Cumhuriyet yöneticileri, ETS Tur’u rezervasyon için aradıkları gerekçesiyle FETÖ’cülükle suçlanıp aylarca tutuklu kaldı. Gerekçe şirketin FETÖ’yle bağlantısıydı. Şimdi ise ETS Tur’un sahibi Mehmet Ersoy Turizm Bakanı oldu. 
ETS Tur’u aramak suç ise sahibinin bakan yapılması nasıl açıklanabilir
 
Cumhuriyet Vakfı Başkanı ve İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç, karikatürist Musa Kart ve yazar Hakan Kara, geçmişte tatil programı için ETS Tur’u aramaları, iddianamede “FETÖ” suçlamasına delil olarak gösterildi. 
 
‘Hakkında FETÖ soruşturması var iddiası
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
İddianamede, bu şirket hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ’den soruşturma yürütüldüğü anlatıldı. 
 
Cumhuriyetçiler, suç olmayan bir aramayı gerçekleştirdikleri için aylarca savunma yapmayı bekledi. Mahkemeye çıkan Musa Kart, konuya ilişkin “3 günlük Bodrum tatili için, gazetelerde tam sayfa ilanları yayınlanan, herkesin bildiği bir seyahat şirketini aramışım. Bu arama, terör örgütüyle irtibat sayılarak, önüme suç kanıtı olarak konulmuş. Bodrum’da deniz manzaralı bir odada 3 gün kalmayı umarken, Silivri’de beton manzaralı hücrede 9 ay kaldım. Yaşadıklarım bir rezervasyon hatası diye geçiştirilecek gibi değil!” dedi. 
Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu ETS Tur’la ilgili Cumhuriyet iddianamesinde de vurgulandığı gibi FETÖ soruşturması yürütülmesine karşın Kültür ve Turizm Bakanlığı’na atanması düşündürdü. 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )