Hindistan'ın 2., dünyanın 28. Zengininin 3.500 kişilik incentive organizasyonunu düzenleyen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, bu operasyonun öyküsünü turizmgazetesi'ne anlattı...
 
“Bizim için bir başarı öyküsü olan bu operasyon Türkiye’nin Hindistan pazarına girerek hakettiği payı alabilmesi için de bir dönüm noktası, bir referans  olacak” 
 
Dünyanın en zenginlerinden Hindli işadamının 3.500 kişilik incentive organizasyonu başlıyor.
 
Başında Murtaza Kalender’in olduğu TravelShop Turkey’in gerçekleştireceği organizasyonun turist çeken her ülke gibi Türkiye’nin de müşteri çekmek için çalıştığı Hindistan pazarı için yeni bir dönemin başlangıcı olacağı belirtiliyor.
 
Hindistanlı iş adamı Dilip Shanghvi, Forbes dergisine göre 12 milyar dolarlık servetiyle dünyanın 115’inci zengini.
 
DOLAR  milyarderi Dilip Shanghvi, çalışanlarına ödül olarak 7 günlük İstanbul tatili verdi. Shanghvi’nin çalışanlarından ilk grup personel THY’ye ait uçakla Yeni Delhi’den İstanbul’a geldi. Hintli milyarder çalışanlarının bir haftalık tatili için 10 milyon dolar bütçe ayırdı.
 
Operasyonu düzenleyen TravelShop Turkey Genel Müdürü Murtaza Kalender, “Bu organizasyon Türkiye’nin Hindistan pazarına girerek hakettiği payı alabilmesi için bir dönüm noktası olacak” diyor
 
Bu organizasyonu Türkiye’ye alabilmek için iki yıl süreyle çalıştıklarını söyleyen Kalender, yarın başlayacak organizasyonda 250 kişilik ekibin tam kadro çalıştığını belirterek şunları söyledi:
 
“Böylesine büyük ve önemli bir organizasyonu Türkiye’ye çekmek kolay değil.
 
Biz TravelShop Turkey olarak 2006 yılından beri Hindistan pazarı için çalışıyoruz. 10 yılı aşkın bir süreden beri Hindistan’ın her bölgesinde düzenlenen fuarlara katıldık.
 
Hindistan'ın 8 bölgesinde B2B
 
Hindistan’ın 8 ayrı noktasında B2B Worshop etkinliği düzenledik. Bu süre içinde 5000’e yakın Hintli acenteye Fam trip düzenleyerek portföyümüze kattık. TravelShop Turkey olarak, aynı zamanda Hint temalı düğünler ve ”incentive gurupları” için özel etkinlikler gerçekleştirdik.
 
Tüm bu aktivitelerle 30 bine varan sayıda acenteyle birebir irtibat kurup “el sıkışarak” Türk turizmine yadsınamayacak derecede değer kattık.
 
Bu çalışmalarımız sonucu TravelShop Turkey Hindistan’da marka oldu.
 
Burada kazandığımız güven ve sağlanan prestij ile yarın başlayacak olan bu büyük organizasyonun Türkiye’de yapılmasını sağladık.
 
Çok zor ama başardık
 
Yarın başlayacak incentive 18 Temmuz’a kadar  sürecek. 
 
Bu organizasyon Hindistan’ın 2., dünyanın  115. Zengini olan, ülkesinin prestijli ilaç şirketi sahibi işadamının çalışanlarına ödül olarak gerçekleştirilecek bir organizasyondur.
 
10 milyon doları aşan bütçesiyle ülkemize de ciddi bir döviz girdisi sağlayacak olan bu etkinliğin ana unsuru olan “Ödül Töreni” Grand Cevahir’de gerçekleşecek. 
 
Gelecek konuklar Çırağan Palace, Renaissance Polat, Hyatt Regency, Sheraton Ataköy, Hilton Bakırköy, Wyndham Old City, Grand Hyatt ve Marriott Şişli otellerinin de aralarında olduğu  gibi dünya çapında prestij sahibi zincir oteller tercih edildi.
 
Bizim başarı öykümüz, Türkiye'nin  referans olacak
 
Bu TravelShop Turkey olarak bizim için bir başarı hikayesi olduğu gibi Türkiye’nin Hindistan pazarından hakettiği payı alması için bir referans olacak.
 
Amacımız; Hindistan pazarında ülkemizi daha ileri götürerek, Hindistan’dan yurtdışına çıkanlardan 2 milyon kişiyi Türkiye’ye gelmesini sağlamaktır. Bu da 2023 yılına kadar gerçekleşebilir.”
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )