COOP TRR CEO'su Cumhur Sefer, başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın çeşitli ülkelerinden tur operatörlerinin Türkiye ile çalışmasını sağladıklarını, bunun ilk örneği Bulgar Flamingo Tours'un, Kasım ayından itibaren Antalya operasyonlarına başlayacağını söyledi.
   
Almanya’daki Türk seyahat acentelerinin oluşturduğu Coop Trr. Almanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkelerinden tur operatörlerini Türkiye ile çalışmaya yönlendiriyor
 
 
 

 
Bu çalışmalardan olumlu sonuç alındığı bunun ilk örneği olan Bulgaristan’daki Flamingo Tours’un kasım ayında Antalya operasyonlarını başlatacağı bildirildi.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan COOP TRR CEO'su Cumhur Sefer şunları söyledi:
 
"Türkiye ile çalışmak isteyen çok yeni tur operatörleri var. Bizlere gelip Türkiye ile aralarında köprü olmamızı istiyorlar. Flamingo Tours da bunlardan bir tanesiydi. Türkiye turizmi konusunda COOP TRR'den danışmanlık isteyen Flamingo Tours, Bulgaristan kökenli bir operatör ve hitap ettiği turist profilinde Almanların yanı sıra Ruslar da mevcut. Almanya'dan operasyonlarını öncelikli olarak Bulgaristan'a yapıyorlar. Bulgaristan'ın yanı sıra ikinci bir ülke arayışları vardı, bizim de desteğimizle Türkiye'de karar kıldılar."
 
Almanya'daki Türk kökenli operatörler desteklenmeli
 
Flamingo Tours'un ilk operasyonlarını gerçekleştirmesi için Antalya'daki bir incoming acentesi ile işbirliği yapmasına aracılık ettiklerini anlatan Cumhur Sefer, bu türden çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.
 
Sefer, "Avrupa'daki Türk kökenli tur operatörlerinin sayısı ne yazık ki geçmişte yaşanan olumsuz süreçte gitgide azaldı. Büyükler yok olurken küçükler zor da olsa ayakta kalmayı başardı. Başardılar çünkü esnek yapıları sayesinde hızlı aksiyonlar yapabildiler. İşte COOP TRR olarak bizim amacımız da bunları desteklemek ve yılmadan devam etmeleri için ürünlerini pazarlamak. Almanya'daki Türk kökenli operatörlerin sayısı çoğalırsa kriz bile olsa ülkemize yapılan tatil satışları sürecektir" diye konuştu.
 
Cumhur Sefer'le birlikte Antalya'ya gelerek görüşmeler yapan Flamingo Tours Almanya Müdürü Marin Vasilev de, Türk turizminin geleceğinin parlak olduğunu belirtti.
 
Marin Vasilev, COOP TRR aracılığıyla tanıdıkları Türk otellerinin kalitesinin de üst düzey olduğunu görmekten memnuniyet duyduklarına dikkat çekerek, Flamingo Tours'un Bulgaristan dışında gireceği ilk destinasyonun Türkiye olacağını açıkladı. 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )