Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, 'Turizm alanında eğitim veren meslek liserinden 200'e yakınının 5 yıl içinde turizm meslek koleji statüsüne getirileceğini düşünüyoruz" dedi...
 
Milli Eğitim Bakanlığı ile turizm alanında eğitim veren meslek liselerinin kolej statüsüne getirilmesi için imzalanan protocol kapsamında 76 meslek lisesinden ilk etapta 11 'inin kolej sistemine geçirileceğini daha sonra bu hızlı bir şekilde 76 okula yayılarak toplamda 200 okulu kapsayacağını söyledi
Bakan Ersoy, turizm meslek koleji öğrencilerinin İngilizce ve Rusça'yı mecburi lisan, Almanca, Fransızca, Arapça ya da Çinçe'yi de seçmeli dil olarak iyi seviyede öğrenerek mezun olacaklarını belirtti. 
 
Ersoy, turizm alanında eğitim veren 200'e yakın meslek lisesinin 5 yıl içinde Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, "5 yıl içinde 200'e yakın meslek lisesinin turizm meslek koleji statüsüne getirileceğini düşünüyoruz." dedi. 
 
Ersoy, "Eğer bunu başarırsak ki başaracağız, yaklaşık 200 bin civarında öğrenciyi sezonluk olarak turizm hayatına kazandırmış olacağız. Bu da sizin sezonluk personel ihtiyacınızın çok büyük bir kısmını karşılamış olacak" dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )