Firuz Bağlıkaya, 'O sözleri öfkeyle söyledim' dese de, üyeler soruyor ' Hainler kim, nasıl ihanet ediyor, TÜRSAB'ı kişisel amaçları için kullananlar kim'...
 
Kısa adı TÜRSAB olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin Başkanı Firuz Bağlıkaya’nın “ihanet içinde olanların ve içimizde yuvalanarak, palazlanmaya çalışanların da farkındayız” yönündeki açıklamaları tartışılıyor.
 
TÜRSAB üyeleri hain denilen kişiler ve TÜRSAB’ta palazlanmaya çalışanların açıklanmasını istiyor.
 
"Öfkeyle söyledim"
 
Firuz Bağlıkaya’yı arayan bir üyenin bu soruları üzerine “O anda öfkeyle söylenmiş sözler” dediği öğrenildi.
 
Başaran Ulusoy bunun için değiştirildi 
 
Ancak üyeler,. Bunun ciddi sorun olduğunu 20 yıllık Başaran Ulusoy yönetimini değiştirmek için verilen mücadelenin kişiler için değil meslek örgütü için verildiğini belirterek, “Yapılan açıklama doğru ise o kişilerin adı açıklansın öğrenelim değilse özür dilensin” diyor
 
"Hain" karapıçak mı?
 
Bu arada Firuz Bağlıkaya’nın ihanet içinde olanlar” ile kastettiği kişinin TÜRSAB Disiplin Kurulu üyesi, seçime kendi listesinden giren Kılınçaslan Karapıçak olduğu öğrenildi. 
 
"Böyle bir kararı nasıl imzalarsın"
 
Bağlıkaya’nın adı geçen kişiyi ihanetle suçlamasının nedeni ise, Yönetim Kurulu Kararlarını incelemek istediği için Disiplin Kurulu’na sevk edilen TÜRSAB Denetim Kurulu Üyesi Halil Erol ile ilgili olarak istenen kınamanın çıkmaması, bunu da seçime listesinden giren şu anda Disiplin Kurulu Başkanı olan Kılınçaslan Karapıçak imzasıyla karara bağlanmasından kaynaklandığı belirtiliyor.
Bağlıkaya’nın Karapıçak ‘a böyle  bir kararın altına sen nasıl imza atarsın” dediği belirtiliyor.
 
Başaran Ulusoy dönemi gibi
 
Öte yandan Firuz Bağlıkaya’nın diğer yönetim kurulu üyeleri ile farklı nedenlerle ilişkilerinin bozulduğu, bazı yönetim kurulu üyelerinin yönetim kurulu toplantılarına çağrılmadığı öne sürülüyor.
 
Görüştüğümüz üyeler, TÜRSAB’da yeni yönetim döneminde yaşanan olayların da Başaran Ulusoy dönemindeki Hac işinin önemli rolü olduğunu söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

( t  u  r  i  z  m  g  a  z  e  t  e  s  i  .  c  o  m )